havadurum

Gastronomi festivali için geri sayım başladı

Dünyada büyük beğeni toplayan olumsuz hava koşulları sebebiyle 7-8-9 Temmuz'a ertelenen Food Truck Fest için geri sayım başladı. Gastronomi meraklıların buluştuğu festivalde Konserler, atölyeler, DJ performansları, truck deneyim çadırları ve yemek deneyim alanları yer alıyor.

382
Gastronomi meraklılarının bir araya geldiği Food Truck Festivali gerçekleştirilecek. Olumsuz hava koşulları sebebiyle 7-8-9 Temmuz'a ertelenen Food Truck Festivali için geri sayım başladı. Food Truck Festival, Türkiye'de ilk kez 7-8-9 Temmuz'da Bilkent Center'da yer alacak. Birbirinden lezzetli ürünlerle truck araçların bulunacağı festivalde eğlence dolu 3 gün Başkentlileri bekliyor. Konserler, atölyeler, DJ performansları, truck deneyim çadırları ve yemek deneyim alanlarının bulunacağı festivalde; atölyeler, kahve workshopları, girişimci & tasarımcı stantları da festivalde yer alacak.

Ekip olarak kapsamlı çalışmalar yürütülüyor
Ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatacak olan festival hakkında konuşan Tepe Emlak Bölge Müdürü Ayhan Aytekin "Bilkent Center olarak yaptığımız etkinliklerin farklı ve kaliteli olması için ekip olarak çok kapsamlı bir çalışma yürütüyoruz. Bu kapsamda 2019 yılında Ankara Kahve Festivali'yle "Hermes Creative Ödülleri"nden dört kategoride Platin ödül, III. Uluslararası Bilkent Sanat Festivali ile dünyanın en önemli pazarlama ve iletişim ödülleri arasında gösterilen "Marcom Ödülleri"nden "Özel Etkinlik" kategorisinde Platin ödül kazanmıştık. Bu ödüllere ek olarak Hermes Creative Awards 2023'te "Etkinlik Pazarlaması", "Özel Etkinlik" ve "En İyi Tematik Festival" kategorilerinde Ankara Kahve Festivali 2022 ile 3 platin ödül aldık. Festivallerimize bir yenisini ekleyerek, Türkiye'de ilk defa düzenlenecek Food Truck Fest'i Başkentliler ile buluşturacak olmanın heyecanı içindeyiz. Ziyaretçilerimizi harika konserler ve birbirinden farklı deneyim alanları bekliyor. Türkiye'deki gastronomi meraklılarını ilk defa yapılacak olan bu festival için Bilkent Center'a davet ediyoruz" dedi.

Vatandaşlar etkinlik için gün sayıyor
Türkiye'de ilk kez düzenlenecek olan Food Truck Fest, festivallerin AVM'si Bilkent Center'da ziyaretçileri ile buluşmak için gün saydığını belirten Lego Etkinlik Ajans Başkanı Pelin Ağacıkoğulları "Türkiye'nin önde gelen baristaları ile workshoplar, atölyeler, tasarımcı ve girişimci stantları, sektörel sinemalar, oyun alanları ve yeme- içme araçları ile ilk kez görüp deneyimleyeceğiniz festivalin her anında müzik sizinle olacak. Coffee & Food Truck'lardan leziz ürünler yerken yazın başlangıcını da bu nitelikli festivalde karşılayacağız" sözlerine yer verdi.

Retrobüs, Yüksek Sadakat, Jabbar ve Ceylan Ertem Sahnede
Birbirinden eşsiz tatların yanı sıra müzik dolu bir 3 günde Food Truck Fest katılımcılarını bekliyor. 7 Temmuz Retrobüs ve Yüksek Sadakat, 8 Temmuz Fresh ile Jabbar ın sahne alacağı festivalin kapanış konuğu ise Ceylan Ertem olacak. Akşam 20.00'da gerçekleşecek konserlerin yanı sıra gün boyu sahne alacak olan müzik grupları ile eğlenceli dakikalar festival severlerin katılımı bekliyor.
(Damla Şener Okdaş)
Paylaş