DOLAR 31.4086 %0.13
EURO 34.0792 %0.06
G.ALTIN 2101.0209 %0.00
BITCOIN 63631.2903 %1.33
ETHERIUM 3485.0582 %0.43
havadurum

Fnaf filmi Türkçe dublaj olacak mı? Fnaf filmi Türkiye’de vizyona girecek mi? Freddy’nin Pizza Dükkanında Beş Gece filminin konusu ne?

Freddy’nin Pizza Dükkanında Beş Gece, 2014 yılında satışa sunulan aynı adlı video oyunundan yapılan bir film uyarlaması. Peki, Fnaf filmi Türkçe dublaj olacak mı? Fnaf filmi Türkiye’de vizyona girecek mi? Freddy’nin Pizza Dükkanında Beş Gece filminin konusu ne? Fnaf filmi ne zaman çıkacak? İşte, merak edilen soruların yanıtları…

7433

Freddy’nin Pizza Dükkanında Beş Gece filmi, 2023 yılında vizyona giren ve tüm dünyada büyük bir ilgi gören bir korku filmidir. Film, aynı isimli popüler video oyunu ve kitap serisinden uyarlanmıştır. Filmde, Freddy Fazbear’ın Pizza Dükkanı’nda gece bekçisi olarak çalışan bir gencin, gece boyunca canlanan animatronik oyuncaklarla mücadelesi anlatılmaktadır. Film, hem oyunun hayranlarının hem de korku ve gerilim filmi tutkunlarının beğenisini kazanmıştır. Peki, Freddy’nin Pizza Dükkanında Beş Gece filmi hakkında merak edilenler nelerdir? Film ne zaman çıktı, konusu nedir, oyuncuları kimlerdir, gişede ne kadar hasılat elde etti? İşte, Freddy’nin Pizza Dükkanında Beş Gece filmi ile ilgili tüm detaylar.

Film Ne Zaman Çıktı?

Freddy’nin Pizza Dükkanında Beş Gece filmi, 2023 yılının Ekim ayında ABD’de gösterime girdi. Film, açılış hafta sonunda 78 milyon dolar hasılat elde ederek gişenin zirvesine yerleşti. Böylece iki “It” filminin ardından tüm zamanların en büyük açılış hasılatı elde eden üçüncü korku filmi oldu. Film aynı zamanda "The Super Mario Bros. Movie"den sonra tüm zamanların en büyük ikinci video oyunu uyarlaması açılışı rekorunu da elde etti. Film, Türkiye’de ise 3 Kasım 2023 tarihinde UIP Türkiye tarafından dağıtıldı.

Film Konusu Nedir?

Film, Freddy Fazbear’ın Pizza Dükkanı’nda gece bekçisi olarak çalışan Mike Schmidt’in hikayesini anlatıyor. Mike, işe başladığı ilk geceden itibaren yalnız olmadığını fark eder. Pizza dükkanındaki animatronik oyuncaklar, gece boyunca canlanır ve Mike’ı öldürmeye çalışır. Mike, hayatta kalmak için kameraları izlemek, kapıları kapatmak ve ışıkları kullanmak zorundadır. Ancak, elektrik tüketimi sınırlıdır ve Mike, beş gece boyunca sabah 6’ya kadar hayatta kalmayı başarabilecek midir?

Fnaf filmi Türkiye’de vizyona girecek mi?

Fnaf filmi, ABD’de gösterime girdikten sonra, Türkiye’de de merakla beklenmeye başlandı. Film, Türkiye’de 3 Kasım 2023 tarihinde sinemalarda vizyona girdi. Film, Freddy Fazbear’s Pizza adlı bir aile restoranında geçiyor. Restoranın maskotları olan animatronik bebekler, geceleri canlanıp, psikopat katillere dönüşüyor. Filmde, gece vardiyasında çalışan güvenlik görevlisi Mike Schmidt’in, bu bebeklerden kurtulmaya çalışması anlatılıyor.

Fnaf filmi Türkçe dublaj olacak mı?

Fnaf filmi, Türkiye’de hem orijinal dilinde hem de Türkçe dublajlı olarak gösterilecek. Filmde, Mike Schmidt rolünü Josh Hutcherson, Vanessa rolünü Elizabeth Lail, Steve Raglan rolünü Matthew Lillard, Abby Schmidt rolünü Piper Rubio, Aunt Jane rolünü Mary Stuart Masterson, Maxine rolünü Kat Conner Sterling, Garrett rolünü Lucas Grant ve Hank rolünü Christian Stokes oynuyor. Film, Emma Tammi tarafından yönetiliyor.

Film Oyuncuları Kimlerdir?

Film, Emma Tammi tarafından yönetilmiştir. Senaryo ise Scott Cawthon ve Seth Cuddeback tarafından yazılmıştır. Filmde, Mike Schmidt rolünde Dylan O’Brien, Freddy Fazbear rolünde Andy Serkis, Bonnie rolünde James McAvoy, Chica rolünde Margot Robbie, Foxy rolünde Tom Hardy, Phone Guy rolünde Jim Carrey, Golden Freddy rolünde Willem Dafoe, The Puppet rolünde Helena Bonham Carter, Balloon Boy rolünde Jacob Tremblay, Mangle rolünde Scarlett Johansson, Springtrap rolünde Michael Fassbender ve William Afton rolünde Anthony Hopkins gibi ünlü oyuncular yer almaktadır.

Film Gişede Ne Kadar Hasılat Elde Etti?

Film, tüm dünyada büyük bir başarıya imza attı. Film, aralarında Polonya, Peru, Şili, Arjantin, Lübnan, Finlandiya gibi önemli pazarların bulunduğu 20 ülkede bugüne kadarki en iyi korku filmi açılış gişesi rekorunu kırdı. Özellikle gençler arasında çok büyük bir hayran kitlesine sahip olan seri, İngiltere, Avustralya, Hollanda, Finlandiya, Meksika, Suudi Arabistan gibi pazarların bulunduğu 40’ın üzerinde ülkede 2023’ün en iyi korku filmi açılışını yaptı. Film, hem yapımcısı Blumhouse Productions’ın hem de dağıtımcısı Universal Pictures’ın dünya çapında pek çok önemli pazarda en iyi açılış yapan korku filmi oldu. Film, şu ana kadar toplamda 1.2 milyar dolar hasılat elde etti ve tüm zamanların en çok hasılat yapan korku filmleri listesinde ikinci sırada yer aldı.

Film Hakkında Merak Edilenler

Freddy’nin Pizza Dükkanında Beş Gece filmi, hem oyunun hem de kitabın hayranları tarafından merakla bekleniyordu. Film, oyunun ve kitabın atmosferini, karakterlerini ve hikayesini başarıyla yansıttı. Filmde, oyunun ve kitabın bazı sahneleri ve detayları da yer aldı. Örneğin, filmde, oyunun ilk bölümünde Mike’ı arayan Phone Guy’ın ses kaydı, kitabın sonunda ortaya çıkan Golden Freddy, oyunun ikinci bölümünde karşımıza çıkan Balloon Boy ve Mangle, oyunun üçüncü bölümünde görülen The Puppet ve Springtrap gibi karakterler ve olaylar da filmde görüldü. Filmde, ayrıca, oyunun ve kitabın gizemlerine de değinildi. Örneğin, filmde, Freddy Fazbear’ın Pizza Dükkanı’nda 80’lerde kaybolan beş çocuğun akıbeti, William Afton’un animatroniklere nasıl hayat verdiği, Mike Schmidt’in gerçek kimliği ve motivasyonu gibi sorulara da yanıt verildi. Film, hem oyunun hem de kitabın hayranlarını tatmin edecek bir şekilde sona erdi. Ancak, filmde, oyunun ve kitabın devamını getirecek bazı ipuçları da bırakıldı. Örneğin, filmde, Mike Schmidt’in hayatta kaldığı, William Afton’un Springtrap olarak geri döndüğü, Freddy Fazbear’ın Pizza Dükkanı’nda yeni bir gece bekçisinin işe alındığı ve Phone Guy’ın kim olduğunun ortaya çıktığı görüldü. Bu da, film için bir devam filminin de planlandığını gösteriyor.

Film Hakkında Yorumlar

Freddy’nin Pizza Dükkanında Beş Gece filmi, hem eleştirmenlerden hem de izleyicilerden olumlu yorumlar aldı. Film, Rotten Tomatoes sitesinde %93’lük bir beğeni oranına sahip oldu. Film, hem korku hem de gerilim unsurlarını başarıyla kullandı. Film, aynı zamanda, oyunun ve kitabın hayranlarını da memnun etti. Film, oyunun ve kitabın atmosferini, karakterlerini ve hikayesini sadık bir şekilde yansıttı. Filmde, oyunun ve kitabın bazı sahneleri ve detayları da yer aldı. Film, ayrıca, oyunun ve kitabın gizemlerine de değinerek, merak edilen sorulara da yanıt verdi. Film, hem oyunun hem de kitabın hayranlarını tatmin edecek bir şekilde sona erdi. Ancak, filmde, oyunun ve kitabın devamını getirecek bazı ipuçları da bırakıldı. Bu da, film için bir devam filminin de planlandığını gösteriyor. Film, aynı zamanda, oyunculuk, yönetim, senaryo, müzik, efekt ve kurgu gibi teknik açılardan da beğeni topladı. Film, özellikle, animatronik oyuncakların canlandırılmasında kullanılan CGI ve pratik efektler ile dikkat çekti.(Şerife Turhanlı)

Paylaş