havadurum

Fenerbahçe’de üçüncü Koç devri başladı

Hafta sonu yapılan seçimle Ali Y. Koç, 16 bin 464 oy alan Ali Koç, üçüncü kez Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı oldu.

631

Fenerbahçe Spor Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, 8-9 Haziran tarihlerinde Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi. Üyelerin yoğun katılım sağladığı kongrenin ikinci gününde 47 sandıkta gerçekleştirilen oy verme işlemi, saat 10.00’da başladı ve 17.00’de tamamlandı.

Kulübün Olağan Seçimli Genel Kurulu’nda 27 bin 489 oy kullanırken; Başkan Ali Y. Koç 16 bin 464 oyla yeniden başkanlığa seçildi. Fenerbahçe Spor Kulübü Eski Başkanı ve Başkan Adayı Aziz Yıldırım ise 10 bin 483 üyenin oyunu aldı. 542 oy ise geçersiz sayıldı.

Başkan Ali Y. Koç, oyunu 27. sandıkta, Başkan Adayı Aziz Yıldırım ise 46 numaralı sandıkta kullandı.

İki başkan adayı birlikte sahaya çıktı ve üyeleri selamladı

Sandıkların açılmasının ardından iki başkan bir araya geldi. Sahaya birlikte çıkan başkan adayları Ali Y. Koç ve Aziz Yıldırım birbirilerine sarıldılar ve tribünleri selamladılar. Eski Başkan ve Başkan Adayı Aziz Yıldırım kürsüde üyelere şu ifadelerle seslendi:

“Sevgili Fenerbahçeliler, bugün Fenerbahçe’ye yakışan bir kongre yaptık. Bütün delegelere ve hepinize teşekkür ediyorum. Ben ve arkadaşlarım görevimizi yaptık Fenerbahçe’de, yol haritasını çizdik. İnşallah Sayın Ali Koç ve yanındaki arkadaşları bu harita doğrultusunda bu sene Fenerbahçe’yi şampiyon yaparlar. Biz de elimizden gelen desteği veririz. Hepinizi seviyorum, saygı ve sevgilerimi sunuyorum. İyi ki varsınız, iyi ki Fenerbahçeliyiz.”

Tebrikleri kabul eden Başkan Ali Y. Koç, üyelerle de bol bol fotoğraf çektirdi. Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte medya mensuplarına poz veren Başkanımız bir de teşekkür konuşması yaptı.

Koç, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

"Güzel, demokratik, heyecanlı, yeri geldi mi coşkulu, yeri geldi mi gergin bir kongreyi daha hep beraber tamamladık. Bugün, yaklaşık 28 bin Kongre Üyemiz oy kullandı. Bu Fenerbahçe demokrasisi adına büyük bir mutluluk, yeni bir rekordur. Türkiye’de hiçbir kulüp bu rakamlara yaklaşamıyor. Fenerbahçe büyüklüğü pek çok konuda büyüktür ve kongrede de bunu gösterdik.

Kampanya süresi boyunca birkaç kez özelliklede burada yaptığım son konuşmada birkaç kez tekrar ettim. ‘Bu yarışın bir kaybedeni olmasın, kazananı olsun ve o da Fenerbahçe olsun’ dedim. Şimdi bunu hep beraber gerçekleştirme zamanı. Bundan sonra önümüze bakma zamanı. Artık Fenerbahçe çağı bugünden itibaren başlıyor.”

Başkan Ali Y. Koç’un önümüzdeki yeni dönemde Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu Aday Listesi aşağıdaki gibidir:

Asil Liste:

Hamdi Akın, Hulusi Belgü, Nevres Erol Bilecik, Hüseyin Bozkurt, Mehmet Salih Dereli, Esin Güral Argat, Ali Acun Ilıcalı, Korkut Nedim Keçeli, Ahmet Ketenci, Burak Çağlan Kızılhan, Acar Sertaç Komsuoğlu, Sait Ergun Özen, Fethi Pekin, Mustafa Hakan Safi.

Yedek Liste:

Ali Alper Alpoğlu, Selma Perihan Altay Rodopman, Mustafa Kemal Danabaş, Eren Ali Dişli, Özgür Özaktaç, Cenk Öztanık, Rıfat Perahya.

(HADİYE AYŞE İRİM)
Paylaş