havadurum

Erkek'ten Dünya Basın Özgürlüğü Günü mesajı

Çanakkale Belediye Başkanı Muharrem Erkek, “Demokrasinin temel değerlerini oluşturan unsurlardan biri de kuşkusuz ki basın ve basının özgürlüğüdür”

1365

Çanakkale Belediye Başkanı Muharrem Erkek 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü nedeniyle açıklamada bulundu. Erkek, “Demokrasinin temel değerlerini oluşturan unsurlardan biri de kuşkusuz ki basın ve basının özgürlüğüdür. Yine demokrasilerin temel şartlarından olan haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı da basın kuruluşları ve basın mensuplarıdır. İnsanca yaşamın vazgeçilmezlerinden iletişim özgürlüğünü düzenleyen basın meslek ilkelerinin ışığında, halkın gerçekleri öğrenme hakkına hizmet yalnızca özgür bir basın ile mümkündür” dedi.

"Halkın gerçekleri öğrenme hakkına hizmet yalnızca özgür bir basın ile mümkündür"

Erkek sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Halkın haber alma hakkı için mesleki etik kuralları çerçevesinde özveriyle çalışan basın emekçilerimizin düşündüklerinden, yazdıklarından ve dile getirdiklerinden dolayı tehdit ve baskı gibi uygulamalara maruz kalmadıkları, özgürlüklerinden ve yaşamlarından olmadıkları bir düzen temennisiyle 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nü kutluyorum.”

(HABER MERKEZİ)
Paylaş