havadurum

Erkek, “Engelsiz bir dünya bizim elimizde”

Çanakkale Belediye Başkanı Muharrem Erkek, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası kapsmaında yaptığı açıklamada, “Bu kentin yerel yönetimi olarak bizler de engelli hemşehrilerimizin refahı için gerçekleştirdiğimiz hizmetlerimize hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

485

Çanakkale Belediye Başkanı Muharrem Erkek, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle açıklamada bulundu. Erkek, “Birleşmiş Milletler’e üye 156 ülke tarafından tanınmaktadır. Bu önemli haftanın temel prensibi empati ve hoşgörüdür; birbirimizi anlamak, birbirimize destek olmak ve farklılıklara rağmen bir arada rengarenk bir hayatı kucaklamaktır. Yaşamın her alanında güvenle var olması gerektiğini savunduğumuz engelli bireylerin karşılaştıkları sorunlara dikkat çekerek, bu alanda farkındalık yaratmak her vatandaşın vicdani görevi olmalıdır” dedi.

“Engelli hemşehrilerimizin refahı için gerçekleştirdiğimiz hizmetlerimize hız kesmeden devam edeceğiz”

Erkek sözlerini şu şekilde sürdürdü, “Bu kentin yerel yönetimi olarak bizler de engelli hemşehrilerimizin refahı için gerçekleştirdiğimiz hizmetlerimize hız kesmeden devam edeceğiz. Çanakkale Belediyesi çatısı altında birlikte görev aldığımız engelli çalışma arkadaşlarımızın başarılarıyla gururlanarak; eğitim ve iş başta olmak üzere engelli vatandaşlarımızın kendileri ve aileleri için ihtiyaç duyulan her alanda sadık bir yardım eli olmayı sürdüreceğiz. Unutmayalım, engelsiz bir dünya bizim elimizde.”

(HABER MERKEZİ)
Paylaş