DOLAR 31.0931 %0.34
EURO 33.7201 %0.23
G.ALTIN 2025.2207 %0.41
BITCOIN 50983.7102 %-1.88
ETHERIUM 2932.1362 %-2.57
havadurum

En İyi Aile Filmleri: Sinemada Sizi Eğlendirecek 20 Film

En iyi aile filmleri hangileri? Eğlence dolu bir aile filmi arıyorsanız, doğru yerdesiniz! En güzel anılarınızı bir arada yaşayacağınız, duygu yüklü ve komik aile filmleri sizi bekliyor. İşte, ailecek izlemekten keyif alacağınız en iyi yapımlar…

1060

Aile filmleri, hem çocuklar hem de yetişkinler için eğlenceli ve duygusal bir seçenek sunan sinema türüdür. Aile filmleri, genellikle aile içi ilişkileri, aile değerlerini, aile bağlarını ve aile hayatını anlatır. Ayrıca, fantastik, macera, komedi gibi farklı türlerde de yer alan aile filmleri, izleyicileri sürükleyen ve heyecanlandıran hikayeler sunar.

Peki, en iyi aile filmleri hangileridir? Bu sorunun cevabını bulmak için sizin için bir araştırma yaptık ve IMDb puanlarına göre en yüksek puan alan 20 filmi seçtik. Bu filmler arasında hem yeni hem de klasik yapımlar var. İşte en iyi aile filmleri listesi:

Up (2009)

Up, Pixar’ın yapımı olan bu animasyon filmi, 78 yaşındaki Carl Fredricksen’in hayatını anlatır. Carl Fredricksen, evine binlerce balon bağlayarak Güney Amerika’ya doğru yolculuğa çıkar ve orada yaşayan yaşlı Russell ile tanışır. Russell’in hayatını değiştiren Carl Fredricksen ise Russell’in kızı Ellie ile arkadaş olur ve onunla birlikte maceralara atılır.

Up filmi, hem komedi hem de dram unsurları içeren sıcak ve duygusal bir filmdir. Filmdeki karakterlerin ilişkileri çok güzel anlatılır ve izleyiciye çok şey öğretir. Filmdeki balonlar da çok etkileyici görünür ve izleyiciyi büyüler.

Up filmi IMDb’de 8.6 puan almıştır.

Ratatouille (2007)

Ratatouille, Pixar’ın yapımı olan bu animasyon filmi, Fransa’nın ünlü bir restoranında çalışan Remy adlı küçük bir fare ile onunla arkadaş olan Linguini adlı genç bir garsonun hikayesini anlatır. Remy adlı fare, insan yemek yapmayı çok seven ama bunu kimseye söyleyemeyen biriydi. Bir gün Remy adlı fare Linguini ile tanıştığında ise onunla işbirliği yapmaya karar verir.

Ratatouille filmi, hem komedi hem de fantastik unsurları içeren eğlenceli ve yaratıcı bir filmdir. Filmdeki karakterlerin kişilikleri çok ilginçtir ve izleyiciye çok şey hissettirir. Filmdeki yemekler de çok lezzetli görünür ve izleyiciyi tatmin eder.

Ratatouille filmi IMDb’de 8 puan almıştır.

Buz Devri (2002)

Buz Devri, Illumination Entertainment tarafından yapılan bu animasyon filmi, Dünya’nın buzullarının erimesine neden olan buz devrinin başlangıcını anlatır. Buz Devri’nin başlangıcında yaşayan dört memur olan Sid’in maceralarını konu alırken; Buz Devri’nin sonunda yaşayan dört memur olan Manny’in maceraları da konu alınmaktadır.

Buz Devri filmi, hem komedi hem de macera unsurları içeren heyecanlı ve eğlendirici bir filmdir. Filmdeki karakterlerin ilişkileri çok komiktir ve izleyiciye çok şey eğlendirir. Filmdeki buz devri de çok etkileyicidir ve izleyiciyi büyüler.

Harry Potter ve Felsefe Taşı (2001)

Harry Potter ve Felsefe Taşı, J.K. Rowling’in aynı adlı romanından uyarlanan bu fantastik film, Harry Potter adlı yetim bir çocuğun hayatını anlatır. Harry Potter, 11 yaşına geldiğinde büyücü olduğunu ve Hogwarts adlı büyücülük okuluna davet edildiğini öğrenir. Orada yeni arkadaşlar edinen Harry Potter, aynı zamanda büyü dünyasının en büyük düşmanı Lord Voldemort ile karşı karşıya gelir.

Harry Potter ve Felsefe Taşı filmi, hem fantastik hem de macera unsurları içeren büyüleyici ve heyecan verici bir filmdir. Filmdeki karakterlerin kişilikleri çok çekicidir ve izleyiciye çok şey öğretir. Filmdeki büyücülük dünyası da çok zengindir ve izleyiciyi hayal gücüne davet eder.

Harry Potter ve Felsefe Taşı filmi IMDb’de 7.8 puan almıştır.

Oyuncak Hikayesi (1995)

Oyuncak Hikayesi, Pixar’ın yapımı olan bu animasyon filmi, Andy adlı bir çocuğun oyuncaklarının hayatını anlatır. Andy’nin oyuncakları, onun yokluğunda canlanır ve kendi aralarında bir topluluk oluşturur. Andy’nin en sevdiği oyuncak olan Şerif Woody, Andy’nin yeni aldığı Buzz Lightyear adlı uzay oyuncak ile rekabet eder. Ancak, ikisi de Andy’nin yanından ayrıldığında birlikte çalışmak zorunda kalır.

Oyuncak Hikayesi filmi, hem komedi hem de macera unsurları içeren eğlenceli ve duygusal bir filmdir. Filmdeki oyuncakların kişilikleri çok ilginçtir ve izleyiciye çok şey hissettirir. Filmdeki oyuncakların maceraları da çok sürükleyicidir ve izleyiciyi eğlendirir.

Oyuncak Hikayesi filmi IMDb’de 8.4 puan almıştır.

Aslan Kral (1994)

Aslan Kral, Disney’in yapımı olan bu animasyon filmi, Afrika savanasında yaşayan aslanların hayatını anlatır. Aslan Kral, kendi babasının ölümüne neden olan amcası Scar tarafından tahttan uzaklaştırılan Simba adlı genç bir aslanın hikayesidir. Simba, yeni arkadaşlar edinir ve büyüdüğünde gerçek kimliğini ve sorumluluklarını hatırlar.

Aslan Kral filmi, hem dram hem de macera unsurları içeren etkileyici ve duygusal bir filmdir. Filmdeki karakterlerin kişilikleri çok güçlüdür ve izleyiciye çok şey öğretir. Filmdeki müzikler de çok güzeldir ve izleyiciyi coşturur.

Aslan Kral filmi IMDb’de 8.5 puan almıştır.

E.T. (1982)

E.T., Steven Spielberg’in yönettiği bu bilim kurgu filmi, Dünya’ya gelen ve burada kaybolan E.T. adlı küçük bir uzaylı ile onunla arkadaş olan Elliott adlı 10 yaşındaki bir çocuğun hikayesini anlatır. Elliott, E.T.'yi evine saklar ve ona yardım etmeye çalışır. Ancak, E.T.'nin varlığı hem Elliott’un ailesini hem de hükümeti ilgilendirir.

E.T. filmi, hem bilim kurgu hem de dram unsurları içeren sıcak ve duygusal bir filmdir. Filmdeki karakterlerin ilişkileri çok samimidir ve izleyiciye çok şey hissettirir. Filmdeki E.T. de çok sevimlidir ve izleyiciyi büyüler.

E.T. filmi IMDb’de 7.9 puan almıştır.

Mary Poppins (1964)

Mary Poppins, P.L. Travers’in aynı adlı romanından uyarlanan bu müzikal film, Mary Poppins adlı sihirli bir dadının hayatını anlatır. Mary Poppins, Banks ailesinin çocuklarına dadılık yapmaya gelir ve onlara eğlenceli ve fantastik maceralar yaşatır. Aynı zamanda, Banks ailesinin babası olan George Banks de iş hayatı ve aile hayatı arasında bir denge kurmaya çalışır.

Mary Poppins filmi, hem müzikal hem de fantastik unsurları içeren neşeli ve duygusal bir filmdir. Filmdeki karakterlerin kişilikleri çok renklidir ve izleyiciye çok şey öğretir. Filmdeki şarkılar da çok akılda kalıcıdır ve izleyiciyi mutlu eder.

Mary Poppins filmi IMDb’de 7.8 puan almıştır.

Küçük Prens (2015)

Küçük Prens, Antoine de Saint-Exupéry’nin aynı adlı romanından uyarlanan bu animasyon filmi, Küçük Prens adlı bir çocuğun hayatını anlatır. Küçük Prens, bir asteroidde yaşayan ve oradan kaçan bir çocuktur. Yolculuğu sırasında farklı gezegenlerde farklı karakterlerle tanışır ve onlardan dersler alır. Aynı zamanda, Dünya’da yaşayan ve Küçük Prens’in hikayesini dinleyen Küçük Kız adlı bir kızın hayatı da değişir.

Küçük Prens filmi, hem animasyon hem de dram unsurları içeren dokunaklı ve duygusal bir filmdir. Filmdeki karakterlerin kişilikleri çok derindir ve izleyiciye çok şey öğretir. Filmdeki Küçük Prens’in hikayesi de çok etkileyicidir ve izleyiciyi hayal gücüne götürür.

Küçük Prens filmi IMDb’de 7.7 puan almıştır.

Charlie’nin Çikolata Fabrikası (2005)

Charlie’nin Çikolata Fabrikası, Roald Dahl’ın aynı adlı romanından uyarlanan bu fantastik film, Charlie Bucket adlı fakir bir çocuğun hayatını anlatır. Charlie Bucket, dünyanın en büyük çikolata fabrikasının sahibi olan Willy Wonka’nın düzenlediği yarışmada altın bilet kazanır ve fabrikayı gezmeye hak kazanır. Orada, diğer dört çocukla birlikte fabrikanın sırlarını keşfeder.

Charlie’nin Çikolata Fabrikası filmi, hem fantastik hem de komedi unsurları içeren renkli ve eğlenceli bir filmdir. Filmdeki karakterlerin kişilikleri çok ilginçtir ve izleyiciye çok şey eğlendirir. Filmdeki çikolata fabrikası da çok zengindir ve izleyiciyi tatmin eder.

Charlie’nin Çikolata Fabrikası filmi IMDb’de 6.7 puan almıştır.

Shrek (2001)

Shrek, DreamWorks Animation tarafından yapılan bu animasyon filmi, Shrek adlı bir ogrenin hayatını anlatır. Shrek, kendi bataklığında huzurlu bir şekilde yaşarken, bir gün Lord Farquaad tarafından sürgün edilen peri masalı karakterlerinin bataklığına yerleşmesiyle rahatsız olur. Bataklığını geri almak için Lord Farquaad ile anlaşma yapar ve onun için Prenses Fiona’yı kurtarmaya gider.

Karlar Ülkesi (2013)

Karlar Ülkesi, Disney’in yapımı olan bu animasyon filmi, Elsa adlı bir kızın hayatını anlatır. Elsa, doğuştan buz ve kar güçlerine sahip olan ama bunları kontrol edemeyen biridir. Bir gün, güçlerini istemeden ortaya çıkaran Elsa, kraliyet balosunda kardeşi Anna ile tartışır ve korkup kaçar. Elsa’nın kaçışı, ülkesini sonsuz bir kışa sürükler. Anna ise, Elsa’yı bulup onu ikna etmeye çalışır.

Karlar Ülkesi filmi, hem animasyon hem de müzikal unsurları içeren eğlenceli ve duygusal bir filmdir. Filmdeki karakterlerin kişilikleri çok sevimlidir ve izleyiciye çok şey hissettirir. Filmdeki müzikler de çok güzeldir ve izleyiciyi coşturur.

Karlar Ülkesi filmi IMDb’de 7.5 puan almıştır.

Yıldız Savaşları (1977)

Yıldız Savaşları, George Lucas’ın yönettiği bu bilim kurgu filmi, galaksinin uzak bir köşesinde yaşanan bir savaşı anlatır. Yıldız Savaşları, asi bir grup olan İsyancı Birliği ile zalim bir imparatorluk olan Galaktik İmparatorluk arasındaki mücadeleyi konu alır. Filmde, İsyancı Birliği’ne katılan genç bir çiftçi olan Luke Skywalker, güçlü bir Jedi ustası olan Obi-Wan Kenobi, cesur bir pilot olan Han Solo ve güzel bir prenses olan Leia Organa’nın maceraları anlatılır.

Yıldız Savaşları filmi, hem bilim kurgu hem de macera unsurları içeren heyecanlı ve etkileyici bir filmdir. Filmdeki karakterlerin kişilikleri çok çekicidir ve izleyiciye çok şey öğretir. Filmdeki uzay savaşları da çok sürükleyicidir ve izleyiciyi büyüler.

Yıldız Savaşları filmi IMDb’de 8.6 puan almıştır.

Evde Tek Başına (1990)

Evde Tek Başına, Chris Columbus’un yönettiği bu komedi filmi, Kevin McCallister adlı 8 yaşındaki bir çocuğun hayatını anlatır. Kevin McCallister, ailesiyle birlikte Fransa’ya tatile gitmek üzereyken, uyanamayıp evde unutulur. Kevin, evde tek başına kaldığı için çok mutlu olur ve istediği her şeyi yapmaya başlar. Ancak, evine girmeye çalışan iki hırsızla karşılaşınca, onlara karşı zekice tuzaklar kurar.

Evde Tek Başına filmi, hem komedi hem de macera unsurları içeren eğlenceli ve eğitici bir filmdir. Filmdeki karakterlerin kişilikleri çok komiktir ve izleyiciye çok şey eğlendirir. Filmdeki tuzaklar da çok yaratıcıdır ve izleyiciyi heyecanlandırır.

Evde Tek Başına filmi IMDb’de 7.6 puan almıştır.

Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap (2005)

Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap, C.S. Lewis’in aynı adlı romanından uyarlanan bu fantastik film, Pevensie kardeşlerin hayatını anlatır. Pevensie kardeşler, İkinci Dünya Savaşı sırasında Londra’dan kaçarak bir profesörün evine yerleşirler. Orada, bir dolabın içinde gizli bir dünya olan Narnia’ya giden bir kapı bulurlar. Narnia’da, kötü bir cadı tarafından yönetilen ve sonsuz bir kışa mahkum edilen bir ülke ile tanışırlar. Pevensie kardeşler, Narnia’nın kurtarıcısı olan Aslan adlı büyük bir aslan ile birlikte cadıya karşı savaşmaya karar verirler.

Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap filmi, hem fantastik hem de macera unsurları içeren büyüleyici ve heyecan verici bir filmdir. Filmdeki karakterlerin kişilikleri çok cesurdur ve izleyiciye çok şey öğretir. Filmdeki Narnia dünyası da çok zengindir ve izleyiciyi hayal gücüne götürür.

Narnia Günlükleri: Aslan, Cadı ve Dolap filmi IMDb’de 6.9 puan almıştır.

Cennetin Krallığı (2005)

Cennetin Krallığı, Ridley Scott’ın yönettiği bu tarihi film, Haçlı Seferleri sırasında yaşanan olayları anlatır. Cennetin Krallığı, Fransa’da bir demirci olan Balian’ın hayatını konu alır. Balian, bir gün, kendisinin Kudüs’te bir lord olan babası olduğunu öğrenir ve onunla birlikte Kudüs’e gider. Orada, hem Müslümanlar hem de Hristiyanlar arasındaki çatışmalara tanık olur ve kendi inancını ve kaderini sorgular.

Cennetin Krallığı filmi, hem tarihi hem de dram unsurları içeren etkileyici ve duygusal bir filmdir. Filmdeki karakterlerin kişilikleri çok derindir ve izleyiciye çok şey öğretir. Filmdeki tarihi olaylar da çok gerçekçidir ve izleyiciyi bilgilendirir.

Cennetin Krallığı filmi IMDb’de 7.2 puan almıştır.

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği (2001)

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği, J.R.R. Tolkien’in aynı adlı romanından uyarlanan bu fantastik film, Orta Dünya adlı bir dünyada yaşanan bir savaşı anlatır. Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği, güçlü bir yüzüğün sahibi olan Frodo Baggins adlı bir hobbitin hayatını konu alır. Frodo, yüzüğü yok etmek için yola çıkar ve ona yardım etmek için kurulan Yüzük Kardeşliği adlı bir grup ile birlikte maceralara atılır. Ancak, yüzük hem Frodo’yu hem de dünyayı tehdit eden karanlık bir güce sahiptir.

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği filmi, hem fantastik hem de macera unsurları içeren büyüleyici ve heyecan verici bir filmdir. Filmdeki karakterlerin kişilikleri çok cesurdur ve izleyiciye çok şey öğretir. Filmdeki Orta Dünya dünyası da çok zengindir ve izleyiciyi hayal gücüne götürür.

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği filmi IMDb’de 8.8 puan almıştır.

Forrest Gump (1994)

Forrest Gump, Winston Groom’un aynı adlı romanından uyarlanan bu dram filmi, Forrest Gump adlı bir adamın hayatını anlatır. Forrest Gump, zeka seviyesi düşük ama kalbi çok temiz olan biridir. Forrest Gump, hayatı boyunca birçok tarihi olaya tanık olur ve birçok ünlü kişiyle tanışır. Ancak, Forrest Gump’un tek istediği, çocukluk aşkı olan Jenny ile birlikte olmaktır.

Yenilmezler (2012)

Yenilmezler, Marvel Comics’in aynı adlı çizgi romanından uyarlanan bu süper kahraman filmi, Yenilmezler adlı bir grup süper kahramanın hayatını anlatır. Yenilmezler, Demir Adam, Kaptan Amerika, Thor, Hulk, Black Widow ve Hawkeye gibi farklı kişiliklere ve güçlere sahip olan süper kahramanlardan oluşur. Yenilmezler, dünyayı tehdit eden Loki adlı bir tanrı ile onun ordusu olan Chitauri’ye karşı savaşmak için bir araya gelir.

Yenilmezler filmi, hem süper kahraman hem de macera unsurları içeren heyecanlı ve eğlenceli bir filmdir. Filmdeki karakterlerin kişilikleri çok çekicidir ve izleyiciye çok şey öğretir. Filmdeki aksiyon sahneleri de çok sürükleyicidir ve izleyiciyi coşturur.

Yenilmezler filmi IMDb’de 8.1 puan almıştır.

Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti (2003)

Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti, Walt Disney’in aynı adlı tema park oyunundan uyarlanan bu macera filmi, Jack Sparrow adlı bir korsanın hayatını anlatır. Jack Sparrow, Siyah İnci adlı gemisini kaybettikten sonra, onu geri almak için bir maceraya atılır. Bu macerada, hem Siyah İnci’nin lanetli mürettebatı hem de İngiliz Kraliyet Donanması ile karşılaşır. Ayrıca, güzel bir kız olan Elizabeth Swann ve onun nişanlısı olan Will Turner ile de tanışır.

Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti filmi, hem macera hem de komedi unsurları içeren eğlenceli ve heyecan verici bir filmdir. Filmdeki karakterlerin kişilikleri çok ilginçtir ve izleyiciye çok şey eğlendirir. Filmdeki korsanlık atmosferi de çok etkileyicidir ve izleyiciyi büyüler.

Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti filmi IMDb’de 8.1 puan almıştır.

Paylaş