havadurum

Ekonomik sorunlar masaya yatırıldı

Stajyer Avukat Burcu Akkulak, Adalet Bakanlığı tarafından düzenlenen "Stajyer Avukatlarla Tanışma ve Değerlendirme Toplantısı'na katıldı.

565

Çanakkale Barosu`nda avukatlık stajını yapmakta olan Burcu Akkulak, Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Stajyer Avukatlarla Tanışma ve Değerlendirme Toplantısı`na katıldı.

Staj eğitimine dair talepler göz önünde bulunduruldu
Adalet Bakanı Yılmaz Tunç ile stajyer avukatların bir araya gelmesi, sorunların tespiti ve çözüm önerilerini konuşmak amacıyla Ankara Gölbaşı Hakimevi`nde yapılan toplantıya, stajyer avukatlar katıldı. Çanakkale Barosu`nda stajyer avukat olan Burcu Akkulak da, baroyu temsilen katılım sağladı. Toplantıda Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürü Hakan Öztatar`ın selamlama konuşmasının ardından bölgelerden birer temsilci ve deprem bölgesinden de ayrıca temsilciler olmak üzere 12 stajyer avukat söz alarak yaşadıkları sorunları ifade etti. Stajyerler özelikle ekonomik sorunların çözümü için bir an önce harekete geçilmesi zorunluluğunun altını çizerek staj eğitimine ilişkin olarak da farklı taleplerde bulundular. Stajyer avukatların konuşmalarının ardından kürsüye gelen TBB Başkanı Av. R. Erinç Sağkan, stajyer avukatların sorunları ve bu sorunlara yönelik çözüm önerilerine ilişkin bir konuşma yaptı.

7 Temmuz`da Baro Başkanları buluşacak
Toplantıda son olarak Adalet Bakanı Yılmaz Tunç bir konuşma yaparak avukatlık mesleğinin sorunlarının çözümüne ilişkin adımların atılmasında kararlı olduklarını, ayrıntılı değerlendirmenin 7 Temmuz 2023 tarihinde Baro Başkanlarının katılacağı toplantıda yapılacağını, stajyer avukatların ekonomik sorunlarının çözümüne ilişkin olarak da bütçe değerlendirmesi yapılarak, izlenebilecek yöntemin TBB ve Barolarla paylaşılacağını ifade etti.
(Gökhan Özkurnaz)

Paylaş