DOLAR 27.1479 %0.00
EURO 29.0073 %0.00
G.ALTIN 1680.291 %0.00
BITCOIN 26575.4573 %-0.08
ETHERIUM 1593.2711 %-0.02
BIST100 8039.18 %0.00
havadurum

"Eğitimciler, en güzel cevabı yetkide verdi"

349

Türk Eğitim-Sen Çanakkale Şube Başkanı Resul Demirbaş, yetkili sendika konusuna dair açıklamalarda bulunarak; "Türk Eğitim-Sen Çanakkale Şubesi`nin Çanakkale Merkezde üye sayısı her türlü baskıya, karalamalara, iftiralara, iş birliğine ve algı yanıltmalarına rağmen, Üniversite dâhil edildiğinde toplamda 2143 üye ile açık ara öndedir" ifadelerini kullandı.

Başkan Demirbaş; "Toplamda 2143 üye ile açık ara öndedir"
Türk Eğitim-Sen Çanakkale Şubesi`nin; Çanakkale Merkezde, Ayvacık, Yenice ve Ezine`de yetkili sendika olduğunu dile getiren Başkan Demirbaş; "Her Türlü idari, siyasi, bürokratik baskılara, tehdit, şantaj ve makam pazarlamalara, ittifaklara, iftira ve karalamalara rağmen Çanakkale Merkezde, Ayvacık, Yenice ve Ezine`de eğitimciler en güzel cevabı yetkide verdi. Türk Eğitim-Sen emek, hak, adalet, kimlik, erdem, ehliyet, liyakat, sevgi, barış, huzur, birlik-beraberlik ve ahlaktan yana tavır alır. Her türlü idari, siyasi, bürokratik baskılara, tehdit, şantaj, makam pazarlamalara, ittifaklara, iftira ve karalamalara rağmen, Türk Eğitim-Sen Çanakkale Şubesi Çanakkale Merkezde, Ayvacık, Yenice ve Ezine`de yetkili olmuştur. Türk Eğitim-Sen Çanakkale Şubesi`nin Çanakkale Merkezde üye sayısı her türlü baskıya, karalamalara, iftiralara, iş birliğine ve algı yanıltmalarına rağmen, Üniversite dâhil edildiğinde toplamda 2143 üye ile açık ara öndedir" şeklinde konuştu.

"Çanakkale`nin en büyük sendikası olmaya devam etmiştir"
"Eğitim çalışanı arkadaşlarımın bu gerçekleri görmesi an meselesidir" diyen Başkan Demirbaş; "Türk Eğitim-Sen; gücünü üyelerinden, haklılığından, ilkelerinden, savunduğu değerlerinden, Türkiye Cumhuriyeti Devleti kanun, yasa, yönetmelik ve genelgelerde ifadesini bulan haklarından alır. Çanakkale`nin en büyük sendikası olmaya devam etmiştir ve edecektir. Siyaseti arkasına alıp manipülasyonlarla, yapmacık eylem ve söylemlerle algıyı dış mihraklar olan eğitim sendikasının foyası er ya da geç ortay çıkacaktır" dedi.

"Açık ara öndeyiz"
Tüm Türk Eğitim-Sen üyelerine; her türlü baskı tehdit ve iğrenç tekliflere rağmen çizgilerini bozmadıkları için teşekkürlerini ileten Başkan Demirbaş; "İlkeli, onurlu, kararlı sendikacılığın adı olan Türk Eğitim-Sen`i güçsüz duruma düşürmek, yetkisiz bırakmak için her yıl farklı başlıklar ile eğitim çalışanlarının huzurunu bozmaya çalışanlar, iftira atanlar, karalamaya çalışanlar bu yıl da seviyesiz üsluplarına tokat gibi bir cevap aldı. Yüreği sadece kendiyle dolu olmayan önce vatanım ve milletim diyenler, her türlü baskı tehdit ve iğrenç tekliflere boyun eğmeyen, küçülmeden büyümeyi kendine yakıştıran, asil ve kahraman Türk Eğitim-Sen`li dostlarım, sayenizde Çanakkale Merkezde en büyük sendikası Üniversitedeki üyeler dâhil edildiğinde açık ara öndeyiz. Tüm Çanakkale`ye dik durma dersi verdiniz. Darısı duramayıp, durmak isteyenlere nasip olur. Kimseyi utandırmayacağız. Hep var olun. Türk Eğitim-Sen markası altında inanmışlığın timsali olan, ilkeli, onurlu ve kararlı çalışmaları ile bize bu zorlu mücadelede katkısı olan, başta Yönetim Kurulu Üyelerime, ilçe temsilcilerimize ve İlçe Yönetimlerime, Üniversite temsilciliğimize ve Üniversite Yönetimime, Kadınlar Komisyonumuza, okul ve kurum temsilcilerimize ve bize güvenerek gücümüze güç katan eğitim çalışanlarına, kısacası tüm üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

"Sizlere layık olmaya çalışacağız"
Sendikanın bu derece büyümesinde katkısı olan, destekleyen herkese teşekkürlerini ileten Başkan Demirbaş; "Türk Eğitim-Sen Çanakkale Şubesi`nin markalaşmasında ve başarısında emeği geçen üyelerimize, basın mensuplarına, desteğini esirgemeyen saygıdeğer Çanakkale halkına da teşekkürü borç bilirim. Sizlere layık olacağız. Üyelerimizin emanetine, teveccühlerine layık olmaya çalışacağız. Allah hepinizden razı olsun. Ne Mutlu Türk`üm Diyene sözünü yüreklerine kazıyanlara, İstiklal Marşı`nda saygı duruşunda bulunanlara, Andımızı gururla okuyanlara, bizleri her sabah dualarla evlerimizden uğurlayan kadınlarımıza, sevgisi ile bizlere güç veren geleceğimizin mimarı evlatlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.
(Yusuf Sonkurt)

Paylaş