DOLAR 31.1453 %0.15
EURO 33.8138 %0.01
G.ALTIN 2032.7307 %0.05
BITCOIN 57297.7002 %5.21
ETHERIUM 3248.5114 %1.98
havadurum

Dünya Şehircilik Günü’nde Çanakkale Belediye Başkanı’ndan Mesaj

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, şehircilik çalışmalarının önemine vurgu yaptı.

659

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Gökhan, kentsel planlama çalışmalarında Çanakkale’nin geçmişten gelen emanetlerini koruduklarını ve geleceğin gereklilik ve teknolojilerini kullandıklarını belirtti.

Şehirlerde teknolojinin önemine yer verdi

Teknolojinin önemine dikkat çeken Başkan Gökhan, “Şehirlerimiz, geçmişten günümüze gelen kültür ve medeniyet akışının sağlandığı, her anlamda yaşayan ve gelişen ortak yaşam alanlarımızdır. Geçmişin birikimi ve dokusunu koruyup, bugünün ve geleceğin gereklilik ve teknolojilerini kullanarak ortaya konan akılcı çözümler ve sürdürülebilir bir anlayış, şehircilik çalışmalarının olmazsa olmazlarındandır” dedi.

“Çanakkale’mizin geçmişten gelen emanetlerini koruyoruz”

Gökhan, kentsel planlama çalışmalarına dair, “Bizler de Çanakkale Belediyesi olarak, kentsel planlama çalışmalarımızda Çanakkale’mizin geçmişten gelen emanetlerini koruyor, değerlerimizi ve ihtiyaçları göz önüne alıyoruz. Tarihsel mirasın bilinci, geleceğin aklıyla hareket ederek, mutlu ve refah bir kent yaşamı sunmayı hedefliyoruz. Bugüne dek sunduğumuz çalışmaların yanı sıra, Cumhuriyetimizin 100. Yılında, kente her anlamda farklı, modern ve çevreci bir imaj kazandıran, ülkemizin örnek projelerinden olan Yeşil Yerel Yönetim Binası ve Kültür Merkezimiz ile yeni meydanımızı, siz değerli hemşerilerimin hizmetine sunmuş olmaktan büyük mutluluk ve gurur duyduğumu da bir kez daha belirtmek isterim” ifadelerine yer verdi. (Saim Tunçman)

Paylaş