havadurum

Doğanlar Holding 2023'teki Başarılarını Taçlandırdı: Hedef 2024!

Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan ev sahipliğinde, iki gün boyunca Ezine ve Biga'da gerçekleşen basın gezisinde, Biotrend ve Doğanlar Mobilya Grubu’nun başarıları ve 2024 hedefleri paylaşıldı.

1497

Teknoloji, insan kaynağı ve üretim gücüyle 28 şirketiyle, başta mobilya olmak üzere enerji, inşaat ve perakende sektörlerinde faaliyetlerini sürdüren Doğanlar Holding, 29-30 Nisan tarihleri arasında Ezine ve Biga'da gerçekleştirdiği basın gezisini başarıyla tamamladı. Doğanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan ev sahipliğinde gerçekleşen bu gezi kapsamında, Biotrend ve Doğanlar Mobilya markalarından Doğtaş’ın tesisleri gezildi, 2024 yılı hedefleri basınla paylaşıldı.

Doğanlar Mobilya Grubu: Güçlü Büyüme ve Yeni Yatırımlar

Doğanlar Mobilya Grubu, ihracat yılı olarak ilan ettiği 2024’te bünyesinde yer alan Doğtaş, Kelebek Mobilya, Kelebek Mutfak Banyo, Lova Yatak, Ruumstore ve Biga Home olmak üzere 6 markası ile yakaladığı güçlü büyüme trendini basın gezisi sırasında da vurguladı.

Global marka olma hedefine emin adımlarla…

İhracattaki ülke sayısını artırma ve markalarının global marka olma hedefi doğrultusunda önemli adımlar atan grup, 2024 yılında konsolide bütçesinin yaklaşık yüzde 5’ini yatırımlara ayırma planını sürdürdüğünü belirtti. Planlanan yatırım alanları arasında sürdürülebilirlik, dijitalleşme, kapasite artışları, AR-GE ve inovasyon yatırımları da yer alıyor.

GES yatırımı için 4,2 milyon USD bütçe ayrıldı

Enerji verimliliği, atık yönetimi ve karbon emisyonu azalımı gibi alanlarda yaptığı çalışmaların, GES ve yenilenebilir enerji kaynaklarına yapılacak yatırımlarla birlikte destekleneceğini belirtti. Bu kapsamda Doğanlar Mobilya Grubu, 9.542 kWp gücünde elektrik üretecek GES yatırımı için 4,2 milyon USD bütçe ayrıldığını vurguladı.

Yurt içi ve yurt dışında toplam 735 satış noktasına ulaşıldı

Gerçekleştirilen toplantılar kapsamında, Doğanlar Mobilya Grubu, 2024 yılı hedeflerine paralel bir büyüme yaşadığını ve bu kapsamda yurt içi ve yurt dışında toplam 735 satış noktasına ulaştığını belirtti. Yılın ilk çeyreğinde açılan 11 yeni mağazayla da öngörüleri doğrultusunda yol aldıklarına dikkat çeken grup, yurt dışında farklı lokasyonlarda mağazalar açmanın da onlar için oldukça önemli olduğunu belirtti.

Senegal’in ilk ve tek mobilya üretim tesisi; Biga Home!

Geçtiğimiz yıl resmi açılışı gerçekleştiren ve Senegal’in ilk ve tek mobilya üretim tesisi olma özelliğine sahip Biga Home markasının bugün 19 satış noktası bulunduğu ve Afrika pazarında büyümeye devam ettiği vurgulandı.

(YUNUS ERZİNCANLI)
Paylaş