DOLAR 28.941 %0.14
EURO 31.2155 %-0.20
G.ALTIN 1885.5117 %0.57
BITCOIN 44039.33 %0.61
ETHERIUM 2263.9601 %-0.05
BIST100 7945.18 %0.14
havadurum

Dilan Çıtak Kimdir? İbrahim Tatlıses’in Kızı Dilan Çıtak’ın Hayatı, Aşkı ve Müziği

Dilan Çıtak, İbrahim Tatlıses’in kızı olarak tanınan başarılı bir müzisyen, şarkıcı ve piyanisttir. Dilan Çıtak’ın hayatı, aşkı ve müziği merak konusu oldu. Peki, Dilan Çıtak kimdir, kaç yaşında? Dilan Çıtak’ın annesi kim? Dilan Çıtak hangi projelerde yer aldı? İşte Dilan Çıtak ile ilgili bilgiler.

1337

Dilan Çıtak, Türk müzik ve oyunculuk dünyasının tanınmış isimlerinden biridir. Babası İbrahim Tatlıses’in kızı olan Dilan Çıtak, hem sesi hem de güzelliğiyle dikkat çekiyor. Dilan Çıtak kimdir, kaç yaşında? Dilan Çıtak’ın annesi kim? Dilan Çıtak hangi projelerde yer aldı? İşte Dilan Çıtak ile ilgili bilgiler.

Dilan Çıtak’ın Hayatı

Dilan Çıtak, 2 Aralık 1989’da İstanbul’da doğdu. Annesi Işıl Çıtak, babası ise ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses’tir. Babasının soyadını taşımayan Dilan Çıtak, küçük yaşlardan itibaren müzikle ilgilendi. 2003 yılında Pera Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümünde yarı burslu olarak okumaya başladı. Şan, piyano ve keman dersleri aldı. Okul süresince müzikallerde ve korolarda yer aldı. Caz orkestralarında solistlik yaptı. Aynı zamanda Pera Tiyatro’da iki sene oyunculuk eğitimi aldı.

2011 yılında dil ve müzik eğitimi için Amerika’ya gitti. Berklee College of Music öğrencilerinden oluşan çeşitli ekiplerle büyük sahnelerde konserler verdi. The Juilliard School’dan mezun Amerikalı bir vokal hocası ile vokal çalışmaları yaptı. Bir yıl sonra Türkiye’ye döndü ve İTÜ İngilizce Müzikoloji bölümünü kazandı. Sanat okulunda keman ve piyano hocalığı yaptı. Kendi projesi olan Soul Sensation Band’in solistliği ve İskender Paydaş’ın Zamansız Şarkılar projesinde de vokal olarak yer aldı.

Dilan Çıtak’ın Aşk Hayatı

Dilan Çıtak, 2016 yılında şarkıcı Levent Dörter ile nişanlandığını duyurdu. Kısa bir nişanlılık döneminin ardından çift, 12 Ekim 2016’da nikah masasına oturdu. Düğüne babası İbrahim Tatlıses de katılırken, gelinliğiyle dikkat çeken Dilan Çıtak, “Hayatımın en mutlu günü” dedi. Ancak evlilikleri uzun sürmedi ve çift 2018 yılında boşandığını açıkladı.

Dilan Çıtak, boşandığı eşi Levent Dörter ile barışarak yeniden birlikte olmaya başladığını 2020 yılında sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraflarla duyurdu. Ancak bu ilişki de uzun ömürlü olmadı ve çift 2021 yılında tekrar ayrılık kararı aldığını açıkladı.

Dilan Çıtak’ın Müzik Kariyeri

Dilan Çıtak, müzik kariyerine babası İbrahim Tatlıses’in albümlerinde geri vokal yaparak başladı. 2015 yılında ilk single çalışması olan "Sen Yoluna Ben Yoluma"yı yayınlayarak solo kariyerine adım attı. Bu şarkının ardından “Bir Tanem”, “Yalan”, “Aşkım” gibi singlelar çıkardı. 2019 yılında ise ilk albümü olan "Dilan"ı piyasaya sürdü. Albümdeki şarkıların söz ve müziklerinin çoğunu kendisi yazdı. Albümde ayrıca babası İbrahim Tatlıses ile düet yaptığı “Yalnızım” adlı bir şarkı da yer aldı.

Dilan Çıtak, müzik kariyerinin yanı sıra televizyon projelerinde de yer aldı. 2017 yılında Star TV’de yayınlanan “İçimdeki Fırtına” adlı dizide rol aldı. 2018 yılında ise Show TV’de yayınlanan “İnsanlık Suçu” adlı dizide oynadı. Ayrıca 2020 yılında babası İbrahim Tatlıses’in sunduğu “İbo Show” programına konuk oldu.

Dilan Çıtak, müzik ve oyunculuk alanında başarılarını sürdürmeye devam ediyor. Kendine has sesi ve yorumuyla dinleyicilerin beğenisini kazanan Dilan Çıtak, yeni projelerle karşımıza çıkacak.

Paylaş