havadurum

Dezenformasyon İle Mücadele Kurumlar Arası İş Birliği Protokolü İmzalandı

Vali İlhami Aktaş, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu ve diğer yetkililerin katılımıyla, dezenformasyonla mücadele ve medya okuryazarlığını yaygınlaştırmak amacıyla hazırlanan Dezenformasyonla Mücadele Farkındalık Eğitimleri Projesi iş birliği protokolü imzalandı.

631

Dezenformasyona karşı daha az dirençli olan ve sosyal medyaya en fazla maruz kalan gençleri bilgilendirmek ve toplumun genelinde farkındalık uyandırmak, medya okuryazarlığını yaygınlaştırmak ve dezenformasyonla mücadele etmek amacıyla hazırlanan Dezenformasyonla Mücadele Farkındalık Eğitimleri Projesi kapsamındaki iş birliği protokolü imza töreni Valilik toplantı salonunda gerçekleştirildi.

İmza törenine; Vali İlhami Aktaş, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Çanakkale Bölge Müdürü Tuncay Güven, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan, ÇOMÜ İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hicran Özlem Ilgın, İletişim Uzmanı Sinan Özyapan, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Çanakkale Bölge Müdürlüğü personeli Emre Güllü, Rabia Çelik ve Yunus Emre Akmaz katıldı.

Dezenformasyonla Mücadele kapsamında, Vali İlhami Aktaş, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Çanakkale Bölge Müdürü Tuncay Güven, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer Kalkan arasında protokol imzaları atıldı.

Dezenformasyonla Mücadelede kurumlar arasında yapılacak iş birliğinin önemini belirten Vali İlhami AKTAŞ, Dezenformasyonla Mücadele Kurumlar Arası İş Birliği Protokolünün gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek protokolün Çanakkale’mize hayırlı olması temennisinde bulundu.

(ERHAN TAYLAN)
Paylaş