DOLAR 27.2705 %0.25
EURO 28.9097 %0.18
G.ALTIN 1670.6463 %-0.30
BITCOIN 26192.8 %-0.44
ETHERIUM 1586.3545 %-0.05
BIST100 8310.34 %0.25
havadurum

Dayı: Bir Adamın Hikayesi konusu nedir? Dayı: Bir Adamın Hikayesi gerçek hikaye mi?

Dayı: Bir Adamın Hikayesi konusu nedir? Dayı: Bir Adamın Hikayesi ne zaman ve nerede çekildi? Filminin karakterleri ve onları canlandıran oyuncular kimler? İşte ayrıntılar...

365

Dayı: Bir Adamın Hikayesi filmi, son zamanlarda gündemde olan ve izleyicilerin ilgisini çeken bir yapım oldu. Film, Türk sinemasında kabadayılık kültürünü anlatan bir dram ve aksiyon filmi olarak karşımıza çıkıyor. Filmle ilgili merak edilenleri sizler için derledik.

Dayı: Bir Adamın Hikayesi konusu nedir?

Dayı: Bir Adamın Hikayesi, cesur ve adalet duygusu daha küçük yaştayken içine yerleşmiş olan ‘Dayı’nın ailesi onun köydeki haylazlıklarından bıkmıştır. Çareyi çalışması için onu İstanbul ’a göndermekte bulurlar. Kahvehanecilik yapan köylüleri Seyfi’nin yanında çalışmaya başlamasıyla 'Dayı’nın hayatında yeni bir sayfa açılır. Olaylar silsilesiyle kabadayılar alemine girişi ve zirveye yükseliş hikayesi başlar.

Dayı: Bir Adamın Hikayesi ne zaman ve nerede çekildi?

Dayı: Bir Adamın Hikayesi filmi, 2021 yılının sonbahar aylarında çekilmiştir. Filmin çekimleri, İstanbul’un farklı semtlerinde gerçekleştirilmiştir. Filmin bazı sahneleri ise Bursa’nın Mudanya ilçesinde çekilmiştir.

Dayı: Bir Adamın Hikayesi filminin karakterleri ve onları canlandıran oyuncular kimler?

Dayı: Bir Adamın Hikayesi filminin başrolünde Cevahir karakterini Ufuk Bayraktar canlandırıyor. Cevahir, adil ve sevilen bir kabadayıdır. Filmin diğer önemli karakterleri ve onları canlandıran oyuncular şöyle:

  • Hatice: Cevahir’in sevgilisi olan Hatice’yi Gizem Karaca oynuyor. Hatice, Cevahir’in hayatına giren ilk kadındır.
  • Seyfi: Cevahir’in İstanbul’da çalıştığı kahvehanenin sahibi olan Seyfi’yi Turgut Tunçalp oynuyor. Seyfi, Cevahir’in hem işvereni hem de dostudur.
  • Sabahattin: Cevahir’in rakibi olan Sabahattin’i Ahmet Varlı oynuyor. Sabahattin, kabadayılık dünyasının acımasız ve hırslı bir ismidir.
  • Kevser: Sabahattin’in eşi olan Kevser’i Beste Bereket oynuyor. Kevser, Sabahattin’in yaptığı haksızlıklara göz yuman bir kadındır.
  • Baltalı Ahmet: Cevahir’in en yakın arkadaşı olan Baltalı Ahmet’i Ümit Çırak oynuyor. Baltalı Ahmet, Cevahir’in her zaman yanında olan sadık bir dosttur.