DOLAR 27.424 %1.64
EURO 28.9886 %1.63
G.ALTIN 1652.5115 %0.34
BITCOIN 26543.11 %1.19
ETHERIUM 1630.6762 %2.30
BIST100 8266.19 %1.64
havadurum

ÇTSO ve ÇOMÜ işbirliğindeki projeler görüşüldü

ÇOMÜ Rektörü Cüneyt Erenoğlu, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu'nu ziyaret etti.

329
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Cüneyt Erenoğlu, ÇOMÜ Yönetim Kurulu Üyesi ve Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sibel Tan ile birlikte Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu'na iade-i ziyarette bulundu.

"Güzel bir ortak proje yapmayı arzu ediyoruz"
ÇOMÜ Rektörü Cüneyt Erenoğlu'nun ziyaretinden dolayı duyduğu mutluluğu ifade eden Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; "Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak, gözbebeğimiz Üniversitemiz için üzerimize düşen ne varsa yapmaya gayret ettik. Genç ve başarılı akademisyenimiz Prof. Dr. Ramazan Cüneyt Erenoğlu ile başlayan tercih dönemiyle birlikte yeni eğitim döneminde üniversitemizi tercih edecek öğrenciler için neler yapılabilir, ÇTSO ve ÇOMÜ işbirliğinde planlanacak ortak projeler, üyelerimizin ihtiyacı olan alanlarda istihdama yönelik staj imkanlarının arttırılması, ÇOBİLTUM'dan üyelerimizin daha çok fayda sağlayabilmesi için yapılabilecekler konularında fikir alışverişinde bulunduk. Ayrıca Üniversite - sanayi işbirliğinin sadece söylemde ve toplantı konularında kalmayıp ivedilikle somut bir hale getirilerek sahada sonuç alabileceğimiz bir stratejiye dökülmesi için karşılıklı önerilerde bulunduk. Önceliği bu konuya vererek güzel bir ortak proje yapmayı arzu ediyoruz. İlimizde, eğitime en fazla katkı veren bir meslek kuruluşu olarak Sayın Rektörümüze, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ne zaman bize ihtiyaçları olursa yanlarında olacağımızın sözünü bir kere daha verdik" dedi.

Çanakkale Deniz Ticareti kitabını hediye etti
Ziyaretin akabinde Prof. Dr. Erenoğlu, Yönetim Kurulu ile birlikte, ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi'nde bulunan Piri Reis Müzesini gezdi. Başkan Semizoğlu, Rektör Erenoğlu'na ÇTSO'nun Osmanlı Belgeleriyle Çanakkale Deniz Ticareti kitabını hediye etti. ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi'nde gerçekleşen ziyarette; ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Başkan Yardımcısı Ersin Kahraman, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Çelik ve Akın Yalman ile Genel Sekreter Sema Sandal hazır bulundu.
(Nevin Yüksel)
Paylaş