BIST100 8026.27 %0.09
DOLAR 28.9215 %0.00
EURO 31.4857 %0.00
G.ALTIN 1924.1107 %0.00
BITCOIN 38792.1341 %0.07
ETHERIUM 2099.3672 %0.38
havadurum

ÇTSO'da gündem gastronomi

Çanakkale Gastronomi Derneği Yetkilileri Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu'nu ziyarette bulundu.

567
Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi, Çanakkale Gastronomi Derneği Yetkililerini ağırladı. Kentin gastronomi alanında gelişmesi için yapılan toplantıda gerçekleştirilmesi hedeflenen proje hakkında da fikir alışverişleri yapıldı.

"Çanakkale Gastronomi Evi" için görüşüldü
Çanakkale'nin gastronomi alanında gelişim sağlaması için fikir alışverişi yapmak amacıyla bir ziyaret gerçekleştirildi. Ziyarete; Çanakkale Gastronomi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kubilay Özben ve dernek üyeleri, ÇOMÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hülya Önal, Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü Öğretim Görevlileri M. Berrin Kayman Karagül ve Prof. Dr. M. Fatih Karagül ile Yemek Yazarı Nazan Aygen' de katılım sağladı. Söz konusu ziyarette; ÇTSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Turgay Kılıç, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Çelik ve Akın Yalman ile Genel Sekreter Sema Sandal ÇTSO'yu temsilen, gelen ziyaretçileri ağırladılar. Gerçekleştirilen toplantı kapsamından, Çanakkale'nin gastronomi alanındaki gelişimi için yapılabilecekler ve ÇTSO tarafından hayata geçirilmesi planlanan "Çanakkale Gastronomi Evi" projesinin hakkında görüşmeler sağlandı.

Çanakkale'nin marka şehir olması amaçlanyor
Yapılan toplantıda konuşan ÇTSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Turgay Kılıç, gastronominin şehrin tanıtımı açısından önemine vurgu yaparak; "Gastronomi turizmi, İlimizin gelişmesine katkı sağlayacak, yerel kimliğini ve kültürünü güçlendirerek ekonomik ve toplumsal değerini yükseltecek bir alan. Biz de ÇTSO olarak bu yükselişi değerlendirdik ve öncü adımlar atarak "Çanakkale Gastronomi Evi" projesi için çalışmaları başlatmıştık. Bugün Saygıdeğer Hocalarımız ve Çanakkale Gastronomi Derneği Yetkililerimiz ile yöresel yemeklerimizi güncel akımlarla ve modern sunumlarla yeniden yorumlayarak tanıtmanın önemi, bu alanda gerçekleştirilecek geniş kapsamlı çalışmalar ve Gastronomi Evi'nin açılışı için yapmak istediklerimiz konusunda fikir alış verişinde bulunduk. Çok verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Bu doğrultuda uygulanacak faaliyetlerin önümüzdeki günlerde İlimizin gastronomi alanındaki yükselişi ile sonuçlanacağına eminiz. Kendilerine nazik ziyaretleri için teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.
(Nevin Yüksel)
Paylaş