havadurum

ÇTSO, Çanakkale Kent Turizminin Dijital 100'Ü Çalıştayına Katıldı

Çanakkale Belediyesi ve Onsekiz Mart Üniversitesi işbirliğinde yürütülen “Sürdürülebilir Turizm için Ortak Eylem Projesi” kapsamında Çanakkale Kent Turizminin Dijital 100'Ü Çalıştayı düzenlendi.

655

Çanakkale Belediyesi ve Onsekiz Mart Üniversitesi işbirliğinde yürütülen “Sürdürülebilir Turizm için Ortak Eylem Projesi” kapsamında Çanakkale Belediyesi’nde gerçekleştirilen Çalıştay’a Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çelik katılım sağladı. Açılış konuşmaları ile başlayan Çalıştay, proje tanıtım sunumları, sürdürülebilir turizm ve gastronomide güncel uygulamalar, masa çalışmaları ile devam etti.

Çalıştay hakkında bilgi veren Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çelik: “Güney Marmara Kalkınma Ajansı'nın 2022 Alternatif Turizm Destinasyonlarının Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında desteklediği "İlk Dijital 100" ile Türkiye ve AB Arasında Şehir Eşleştirme­II: Yeşil Bir Gelecek İçin Eşleştirme Hibe Programı kapsamında yürütülen "Sürdürülebilir Turizm için Ortak Eylem" isimli projelerle alternatif turizm destinasyonlarının geliştirilmesi, sürdürülebilir turizm ve gastronomi uygulamalarının teşvik edilmesi amacıyla önemli adımlar atılmıştır. Projelerimizin hedef kitlelerinin ve konularının benzer olması sebebiyle, ortak bir platformda görüş alışverişinde bulunmak ve işbirliği olanaklarını keşfetmek amacıyla bu Çalıştay’a katılım sağladık. Projenin İlimiz ve Ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

(HABER MERKEZİ)
Paylaş