DOLAR 27.2136 %0.24
EURO 28.8701 %-0.48
G.ALTIN 1683.3221 %0.18
BITCOIN 26124.04 %-1.43
ETHERIUM 1572.2413 %-1.14
BIST100 8250.57 %0.23
havadurum

ÇTB Heyeti Kırklareli'nde hazır bulundu

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü tarafından Kırklareli Üniversitesi Rektörlük Kültür Merkezi'nde "Sözleşmeli Üretim Değerlendirme Toplantısı" gerçekleştirildi.

341
Çanakkale Ticaret Borsası'nı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Deniz, Meclis Başkanı Birol Çetin ve Genel Sekreter Sevcan Elver'in katılım sağladığı Sözleşmeli Üretim Değerlendirme Toplantısı'na, Kırklareli Valisi Birol Ekici, Tarım Reformu Genel Müdürü Yardımcısı Abdülkadir Karabulut, Bakanlık temsilcileri, il ve ilçe müdürlükleri, tarımsal faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları temsilcileri, çiftçiler ve tarımsal sanayi temsilcileri katılım sağladı.

"Tarımda sürdürülebilirliği sağlamanın en önemli yolu planlı üretimdir"
Toplantıya dair değerlendirmelerde bulunan ÇTB Yönetim Kurulu Bakanı Abdullah Deniz; ''Tarımda sürdürülebilirliği sağlamanın en önemli yolu planlı üretimdir. Sözleşmeli Üretime ilişkin olarak İllerde Bakanlığımızca görüşleri almak üzere toplantılar düzenleniyor. Bugün de Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdürlüğünce düzenlenen toplantıya Meclis Başkanımız ve Genel Sekreterimiz ile katılım sağlayarak, yayınlanacak Planlı Üretim Yönetmeliği'ne ayrıca tüketim planlaması, sınırsız köy projesi ve buğday kalitemize ilişkin görüşlerimizi belirttik. Görüşler neticesinde yapılacak son değişikliklerle beraber yayınlanacak yönetmeliğin Ülke tarımına, tarım paydaşlarına hayırlı olmasını temenni ediyoruz" dedi.
(Duygu Yılmaz)
Paylaş