DOLAR 28.927 %0.09
EURO 31.2129 %-0.21
G.ALTIN 1886.6232 %0.63
BITCOIN 43892.86 %0.28
ETHERIUM 2271.2215 %0.27
BIST100 7855.06 %0.06
havadurum

ÇOMÜ, Zeytin ve Zeytinyağı İşleme Birimi'ni Ezine Meslek Yüksekokulu'nda açtı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ), Ezine Meslek Yüksekokulu bünyesinde Zeytin ve Zeytinyağı İşleme Birimi'nin açılışını gerçekleştirdi.

709

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ), Ezine Meslek Yüksekokulu'nda Zeytin ve Zeytinyağı İşleme Birimi'nin açılışını büyük bir katılımla gerçekleştirdi. Açılış törenine, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Dinçay Köksal, Rektör Danışmanı Öğr. Gör. Mustafa İlker Gülcemal, Ezine MYO Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Mustafa Ekici, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Ezine Gıda OSB Müdürü Alper Altınok, ilçe protokolü, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Zeytinyağı üreticilerine kaliteli işleme imkanı sunuyor

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Ezine'nin Çanakkale'nin önemli zeytin üretim merkezlerinden biri olduğunu vurgulayarak, açılışın bölge için önemli bir dönüm noktası olduğunu belirtti. Yeni birimin, öğrencilere zeytin ve zeytinyağı üretimini uygulamalı olarak öğreteceğini ve mezun olan öğrencilerin sektörde nitelikli iş gücü olarak katkı sağlayacaklarını ifade etti. Ayrıca, zeytin üreticilerine kaliteli işleme imkânı sunacağını ekledi.

Açılışın ardından, Ezine Meslek Yüksekokulu Zeytin ve Zeytinyağı İşleme Birimi protokol tarafından gezildi ve birimin açılmasına katkı sağlayan Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel ve Geyikli Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Efrail Sancar’a teşekkür belgeleri Rektör Erenoğlu tarafından takdim edildi.

(Şerife Turhanlı)

Paylaş