havadurum

ÇOMÜ ve Netcad arasında işbirliği protokolü imzalandı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ile Netcad Teknik Hizmetler ve Eğitim Direktörlüğü arasında işbirliği protokolü imzalandı.

928

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ile Netcad Teknik Hizmetler ve Eğitim Direktörlüğü arasında çeşitli sektörlerde nitelikli mezunlar yetiştirmek amacıyla bir işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında coğrafi bilgi sistemleri, uzaktan algılama, mühendislik, mimarlık, iç mimarlık, imar-kadastro, inşaat, planlama, akıllı şehircilik gibi alanlarda öğrencilerin sektörü yakından tanımaları ve sektördeki çalışmalara katılmaları sağlanacak.

Protokolün imza töreni

Protokolün imza törenine, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Netcad Teknik Hizmetler ve Eğitim Direktörlüğü adına da Ufuk Hekimoğlu ve Ziraat Fakültesi Tarımsal Yapılar ve Sulama Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çamoğlu katıldı. İmza töreninin ardından Rektör Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, protokolün amaçları ve faydaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Rektör Erenoğlu: “Sektörün nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılayabilmek için kaynak yaratılması adına çalışmalar yürüteceğiz”

Rektör Erenoğlu, protokol ile öğrencilerin sektördeki çalışmaları özendirerek sektörlerin nitelikli iş gücü ihtiyacını karşılayabilmek için kaynak yaratılması adına çalışmalar yürüteceklerini belirtti. Ayrıca, protokol sayesinde öğrencilerin coğrafi bilgi sistemleri, uzaktan algılama, mühendislik, mimarlık, iç mimarlık, imar-kadastro, inşaat, planlama, akıllı şehircilik sektörlerine yatkınlığı yüksek ve sektörü yakından tanıyan mezunlar olmalarını hedeflediklerini söyledi. İmza töreni, protokol kapsamında yapılacak çalışmaların görüşülmesinin ardından sona erdi.

(Esra Güller)

Paylaş