DOLAR 31.1219 %0.16
EURO 33.807 %0.38
G.ALTIN 2036.6408 %0.20
BITCOIN 51204.1003 %-1.04
ETHERIUM 3064.1552 %-1.11
havadurum

ÇOMÜ Sivil Katılım Projesi'ne yerini aldı

ÇOMÜ öğretim üyeleri Yerel Yönetimin Geliştirilmesi için Sivil Katılımın Güçlendirilmesi Projesi'nin açılış törenine katılım sağladı.

498

Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, Türkiye Belediyeler Birliği ve İç işleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü'nün faydalanıcısı olduğu, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı tarafından yürütülen "Yerel Yönetimin Geliştirilmesi için Sivil Katılımın Güçlendirilmesi Projesi (Sivil Katılım Projesi) açılış töreni Ankara'da gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen törene ÇOMÜ'den de öğretim üyeleri katıldı.

Aydın Sivil Katılım Görev Gücü üyeleri olarak görev aldılar

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğretim üyeleri Prof. Dr. Nazan Yelkikalan ile Doç. Dr. Erdal Aydın Sivil Katılım Görev Gücü (SKGG) üyeleri olarak görev aldıkları Yerel Yönetimin Geliştirilmesi için Sivil Katılımın Güçlendirilmesi Projesi ile Türkiye'de demokratik yerel yönetişim için sivil katılımın ve gönüllülüğün güçlendirilmesi amaçlanıyor. Proje sayesinde sivil toplum kuruluşları arasındaki diyaloğun ve işbirliğinin güçlendirilmesi ile Türkiye'de gönüllülüğe ilişkin yasal çerçeveye temel teşkil edecek bir taslak çalışmanın yapılması planlanıyor.

Projenin toplam bütçesi yaklaşık 5,8 milyon USD

2023 ile 2025 yılları arasında uygulanacak olan projenin toplam bütçesi yaklaşık 5,8 milyon USD. Söz konusu bütçenin %60'ı, Sivil Katılım Hibe Programı aracılığıyla Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ve yerel yönetimler ile kamu idareleri ortaklığında gerçekleştirilecek yerel projelere tahsis edilecek.

(Duygu Yılmaz)

Paylaş