havadurum

ÇOMÜ Liderleri, YÖKAK Başkanı Ümit Kocabıçak'a nezaket ziyaretinde bulundu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Dinçay Köksal, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak'a nezaket ziyaretinde bulundu.

762

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nin (ÇOMÜ) üst düzey yöneticileri, Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak'a yönelik nezaket ziyaretinde bulundu. Gerçekleşen ziyaret sırasında, ÇOMÜ'nün kalite güvencesi çalışmalarına odaklanılarak, özellikle kurumsal akreditasyon ve program akreditasyonu hedefleri detaylı bir sunum ile aktarıldı. Yapılan sunumda, önemli olan Trakya Bölgesel Kalite Çalıştayı ile ÇOMÜ Kalite Çalıştayına katılımları için YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak'a Aralık ayında düzenlenecek etkinliklere davet gönderildi.

İşbirliği daha çok güçleniyor

Ziyaret sırasında, ÇOMÜ’nün kalite güvencesi çalışmalarına verdiği destekten dolayı YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak’a teşekkür eden ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, “Üniversite olarak, kalite güvencesi çalışmalarını en üst düzeyde gerçekleştirmek için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Bu kapsamda, YÖKAK ile iş birliğimiz her geçen gün daha da güçleniyor. YÖKAK Başkanımız Prof. Dr. Ümit Kocabıçak’ın üniversitemize verdiği destekten dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Desteklere devam edilecek

YÖKAK Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak ise, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinin kalite güvencesi çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, kalite güvencesi alanında önemli çalışmalar yürüten bir üniversite. Bu çalışmaların üniversitenin gelişimine önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Üniversitenin kalite güvencesi çalışmalarında YÖKAK olarak her zaman destek olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

(Esra Güller)

Paylaş