havadurum

ÇOMÜ'den bir iş birliği daha!

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ), Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanlığı, Çanakkale Ziraat Odası Başkanlığı ve TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Çanakkale Şubesi Başkanlığı arasında iş birliği protokolü imzalandı.

929

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde bir iş birliği protokolü daha imzalandı. Protokol imza törenine; ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu, Çanakkale İl Tarım ve Orman Müdürü Nazan Türkarslan, Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı İsmail Yılmaz, Çanakkale Ziraat Odası Başkanı Ufuk Ünver, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Çanakkale Şube Başkanı Dr. Onur Sinan Türkmen katıldı.

Protokol, taraflar arasında bilimsel ve akademik iş birliği ve planlanan proje çalışmalarına destek sağlamayı amaçlıyor. Protokol kapsamında gerçekleştirilmesi planlanan proje ile Çanakkale’de ihracata yönelik süs bitkileri üretiminin hayata geçirilmesi ve Çanakkale’deki çiftçilerin aracısız olarak Almanya, Hollanda Bulgaristan ve Yunanistan’a doğrudan ihracat yapılabileceği bir yapı amaçlanıyor.

(DAMLA YELTEKİN)
Paylaş