DOLAR 31.0908 %0.33
EURO 33.7143 %0.21
G.ALTIN 2026.9402 %0.49
BITCOIN 50990.1802 %-1.87
ETHERIUM 2930.5472 %-2.62
havadurum

CHP seçimlere güçlü bir şekilde hazırlanıyor; hedef yerel seçimler!

Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan , önceki dönem Milletvekili ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek, ve önceki dönem YDK üyesi Serdar Soydan CHP Merkez İlçe Kadın Kolları ile il başkanlığını ziyaret etti.

896

CHP Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan, önceki dönem Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Av. Muharrem Erkek, önceki dönem YDK üyesi Serdar Soydan, Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığı ve Merkez İlçe Kadın Kolları ile il başkanlığını ziyarette bulundu. CHP Merkez İlçe Başkanı İbrahim Can Ergün ziyaret ile ilgili olarak; “Bugün ertelenmiş bir ziyaret gerçekleşiyor. İlçe Kadın Kollarımızı ve Kadın Kollarımıza yaptıkları ziyaretlerden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

“Yerel seçimlerde başarılı olmak zorundayız”

Bugün gerçekleştirilen ziyaretin geç kalınmış bir ziyaret olduğunu dile getiren CHP Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan ise yaptığı konuşmada; “Kongreler sürecini tamamladık, kurultayımızı yaptık. Çanakkale’de olduğu gibi partimizde de üst düzey yönetimde büyük değişimi gerçekleştirdik. Yoğun bir gündem ile karşı karşıya kaldığımızdan dolayı ziyaretlerimizi geciktirmek zorunda kalmıştık. Zor bir dönemden geçiyoruz; CHP’ye ülkemizin her zamankinden daha fazla ihtiyaç var. Yerel seçimlerde başarılı olmak zorundayız” diye konuştu.

"Başarılı olacağımıza şüphem yok"

Yerel seçimlerin havasının farklı olduğunu ifade eden Güneşhan “Çanakkale’de olduğu gibi ülkemizin her yerinde en güçlü adaylarımızla seçimlere gireceğiz. Yerel yönetim işi Sosyal Demokratların işidir. Yerel seçimin havası her zaman farklıdır, Çanakkale’de de başarılı olacağımızdan hiçbir şüphemiz yok. Önce kamuoyu araştırmaları yapılacak, bunların sonuçlarına göre gerekirse eğilim yoklaması elbette yapılabilir. Bundan sonraki dönemde hep birlikte çok daha fazla çalışacağız” dedi.

“Hepimiz bir bütün olarak yerel seçimlere hazırlanacağız”

Ziyarette söz alan CHP Genel Başkan Yardımcısı Erkek yaptığı konuşmada; “Merkez ilçe yönetimimize hayırlı olsun ziyaretinde bir araya gelmekten dolayı mutluyuz. Son derece büyük bir olgunlukla Çanakkale’de, mahalle, köylerimizde delege seçimlerimizi tamamladık. Ardından merkez ilçe, İl kongresi ve sonunda Kurultayımız da önemli değişiklikler gerçekleşti. Şimdi üyemizden genel başkanımıza kadar hepimiz bir bütün olarak yerel seçimlere hazırlanacağız. CHP örgüt partisidir; memleketimizin her köşesinde altı oklu parti bayrağımızı dalgalandıran örgütümüz aralıksız çalışmalarına devam ediyor. 100 yıldır partimizi ayakta tutan örgütlerimizin önünde önemli sorumluluklar. Çok kısa zamanda önemli değişiklikler gerçekleşti; Yeni Genel Başkanımız Parti Meclisimiz önemli konular üzerinde konuşuyorlar. Yerel seçim takvimi ile ilgili olarak çalışıyorlar” diye konuştu.

“Asıl değişim Türkiye Cumhuriyeti demokratik bir hukuk devleti olduğunda gerçekleşecek”

Konuşmasında öncelikle sorumluluğunun Çanakkale olduğunu dile getiren Erkek “Türkiye’nin her köşesinde, her yerde partimiz en güçlü adayları ile seçimlere katılacaktır. Çok ciddi kamuoyu ve araştırmalara bakılacak, gerekli görülen yerlerde eğilim yoklamaları yapılabilir. Bunların hepsi parti yönetimimizin takdirindedir. Bizimde öncelikli sorumluluğumuz Çanakkale’dir. Çanakkale’de hem merkez hem de ilçelerde çok önemli başarılara imza atacağımıza inanıyorum. Evet, partimizde önemli değişimler yaşandı ama bizler için asıl önemli olan ülkemizin değişmesidir. Bu ucube sistem maalesef, tek adam sistemi krizleri derinleştirir demiştik. Bugün tarihimizin en derin ekonomik krizini, devlet krizlerini yaşıyorsak, toplumumuzun büyük bir kısmı derin bir yoksullukla karşı karşıya ise bunun sebebi bu ucube sistemdir Asıl değişim; Türkiye Cumhuriyeti Devleti demokratik bir hukuk devleti olduğunda gerçekleşecek. Bu yüzden CHP olarak mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Öncelikli hedefimiz yerel seçimlerdir. Bu vesile ile tüm yol arkadaşlarıma, parti yöneticilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

(Esra Güller)

Paylaş