DOLAR 27.2112 %0.23
EURO 28.9028 %-0.37
G.ALTIN 1684.0622 %0.22
BITCOIN 26106.67 %-1.49
ETHERIUM 1569.8211 %-1.29
BIST100 8229.24 %0.23
havadurum

CHP’nin 100. Yılında Işık'tan Anıtkabir Ziyareti

CHP’nin 100’üncü kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 81 ilden gelen 1922 kişi ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti. Biga’dan davet edilen önceki dönem Biga Belediye Başkanı ve CHP’den yeni dönem aday adayı İsmail Işık da katıldığı kutlama programında partililerle bir araya geldi.

838

CHP’nin 100’üncü kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 81 ilden gelen 1922 kişi ile birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı ve saygı duruşunda bulundu. Kılıçdaroğlu, 2’nci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün mezarına da çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundu. Kılıçdaroğlu, Anıtkabir Komutanlığı makamına geçerek yetkililerle görüştü ve partililerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Biga’dan Davetli İsmail Işık da Katıldı

Anıtkabir ziyaretine Biga’dan davet edilen önceki dönem Biga Belediye Başkanı ve CHP’den yeni dönem aday adayı İsmail Işık da katıldı. Işık, partinin kutlama programına katılmanın kendisi için büyük bir gurur olduğunu söyledi. Işık, “Ülkemizin kurucu değerlerini oluşturan 100 yıllık Cumhuriyet Halk Partimizin Ankara’da gerçekleşen programına davet edildiğim için mutluyum. Hayatımın önemli bir bölümünde partimize hizmet eden, partimizin verdiği görevin neticesinde Biga’da belediye başkanı olarak görev yapan bir Cumhuriyet Halk Partili olarak Ankara’da olmak gurur verici. Anıtkabir’de ülkemizin kurucu lideri, partimizin kurucu genel başkanı, ebedi başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurunda olmak heyecan verici. Bizim için bu yılı değerli kılan bir başka neden de Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını da kutlayacak olmamız. Bugünleri gördüğümüz için şükrediyoruz. Partimizin ülkemizi kurucu ayarlarına getirebilmesi, vatandaş odaklı bir yönetim anlayışını ülkemizde yeniden egemen kılabilmesi için var gücümüzle çalışacağız. Her Türk vatandaşının görevi de bu olmalı. Yaşadığımız yerlerde bu sorumluluğu alabilmeliyiz” dedi.

Işık’tan Önemli Görüşmeler

Işık, kutlama programında çok sayıda CHP’li isimle bir araya geldi ve ardından parti genel merkezinde CHP Merkez Yürütme Kurulu Yerel Yönetimler Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın ile de makamında görüştü. Işık, “Anıtkabir’deki programda çok sayıda eski dostum, CHP’li yöneticilerimizle bir araya geldim. Görüşme fırsatı yakaladım. Erzincan Milletvekilimiz Mustafa Sarıgül, Sarıyer Belediye Başkanımız Şükrü Genç, Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun sekreteri Şükran hanım, Tekirdağ Milletvekilimiz, MYK Üyemiz ve Parti Sözcümüz Faik Öztrak, Çanakkale Milletvekillerimiz Özgür Ceylan, İsmet Güneşhan, parti Yüksek Disiplin Kurulu Üyemiz Serdar Soydan, Çanakkale eski milletvekilimiz ve Parti Meclisi Üyemiz Muharrem Erkek başta olmak üzere çok sayıda partilimizle bir araya gelip sohbet ettik. Balıkesirli hemşehrimiz Ahmet Akın’la ayrıca makamında çok güzel sohbet ettik. Yararlı görüş alışverişinde bulunduk. Partimizin yerel yönetim süreçlerini ve stratejilerini değerlendirdik. Bigamız için de yararlı bir yerel seçim süreci geçireceğimize olan inancımızı dile getirdik. Samimi sohbetleri için tüm değerli isimlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Bigamızı İkinci Yüzyılına Hazır Hale Getireceğiz”

Işık, Biga’nın ikinci yüzyılı için çalışmaya hazır olduklarını dile getirdi. Işık, “Kıymetli Bigalı hemşehrilerim merak etmesinler. Biz hep birlikte mücadele ederek Bigamızı, tarihimize yakışan bir aydınlık geleceğe taşıyacağız. Hep birlikte Bigamızı ikinci yüzyılına hazır hale getireceğiz. Bigamıza hizmet eden her belediye başkanımıza, her meclis üyemize teşekkür ediyoruz. Ama bizim büyüyen, gelişmesi gereken, bölgemize örnek olmasını dilediğimiz Bigamız için bu vizyonu yeterli görmüyoruz. Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır. Biz de kendi vizyonumuzu, çalışma programımızı, yarım kalan projelerimizi tamamlamak istiyoruz. Böylece Bigamız yine mutlu, yine umutlu, yine geleceğe güvenle bakabilen bir ilçe haline gelecek. Bunun için her Bigalı hemşehrimizin desteğine ihtiyacımız var. Hep birlikte başaracağız inşallah” ifadelerini kullandı. (Esra Güller)

Paylaş