DOLAR 31.145 %0.15
EURO 33.816 %0.01
G.ALTIN 2038.0402 %0.31
BITCOIN 56636.1905 %3.99
ETHERIUM 3250.2309 %2.04
havadurum

CHP Çanakkale Belediye Başkan Adayı Erkek, seçim bürosunu açtı

CHP Çanakkale Belediye Başkan Adayı Muharrem Erkek, Barbaros Mahallesi’nde seçim bürosunun açılışını yaptı. Erkek; 24 Şubat’ta gerçekleştirilecek olan proje ve aday tanıtım toplantısında, projelerin paylaşılacağını duyurdu.

1143

Barbaros Mahallesi Mehmet Çavuş Sokak'ta CHP Çanakkale Belediye Başkan Adayı Muharrem Erkek'in seçim bürosunun açılışı gerçekleştirildi. Açılışa; Çanakkale Belediye Başkan Adayı Muharrem Erkek, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP Çanakkale İl Başkanı Levent Gürbüz, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan, Ayvacık Belediye Başkanı Mesut Bayram, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Umurbey Belediye Başkanı Erdal Doğan, CHP Çanakkale Merkez İlçe Başkanı İbrahim Can Ergun, CHP İlçe Başkanları, parti yöneticileri ve çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

CHP Çanakkale Belediye Başkan Adayı Muharrem Erkek, büro açılışında yaptığı konuşmada; Çanakkale'yi korumaya devam edeceklerini ve herkesi kucaklayarak katılımcı bir yönetim sağlayacaklarını söyledi.

“Bu memlekete aşığız”

Her seçimin önemli olduğunu kaydeden Erkek, “1989'dan bugüne olduğu gibi yine 31 Mart'ta hep birlikte kazacağız, Çanakkale kazanacak. Çünkü biz sosyal demokratlarız, bu memlekete aşığız. Sosyal demokrat belediye başkanları deprem toplanma alanlarını imara açmazlar, hukuksuz ve ahlaksız ranta izin vermezler, doğa ve çevre için mücadele ederler, kamu yararını temel alırlar. Dardanos'ta orman kampını sosyal demokrat belediye başkanları yapılaşmaya açmazlar. O güzelim sahil şeridini imara açmak istediler. Çanakkale Belediyemiz müsaade etmedi." dedi.

“Şeffaf ve hesap verilebilir olacağız”

Hizmet denildiği zaman akla ilk belediyelerin geldiğini ifade eden Erkek, "Bir yerde hizmet dediğiniz zaman ilk akla gelen yer belediyelerdir. Belediyeleri yönetecek olan kadrolar çok önemlidir. Belediyelerin varoluş nedeni hizmet ve yerel demokrasidir. Herhangi bir yerde demokratik bir şekilde yönetilmiyorsan şeffaflık yoksa o ülkede de demokrasiden söz edilemez. En önemli projemiz katılımcı, şeffaf ve hesap verilebilir olacağız." şeklinde konuştu.

“Her şey çok güzel olacak”

Uzun zamandır siyaset yaptığını vurgulayan Erkek, "Siyasi yaşamımda belediye meclis üyeliği yaptım, milletvekilliği yaptım. Genel Başkan Yardımcılığı yaptım, Genel Sekreterlik yaptım. Ama benim için en büyük gurur doğduğum, büyüdüğüm ve yaşadığım memleketime hizmet etmek olacak. Bizim için bir sevdadır Çanakkale. Her şey çok güzel olacak." ifadelerini kullandı.

24 Şubat'ta projelerimizi ve vizyonumuzu halkımız ile paylaşacağız”

Erkek, "Barışın ve özgürlüklerin kenti Çanakkale'de etnik kimliği, inancı, mezhebi ne olursa olsun, yaşam tarzı ve görüşü ne olursa olsun hep birlikte barış içerisinde kardeşçe, huzurla yaşamaya devam edeceğiz. 24 Şubat'ta Çanakkale Belediyemizin Kültür Merkezi’ndeki büyük salonda proje ve aday tanıtım toplantımızı gerçekleştireceğiz. Orada projelerimizi ve vizyonumuzu halkımız ile paylaşacağız." diyerek konuşmasını sonlandırdı.

(SEVİ GÖZAY UĞURLU)
Paylaş