DOLAR 31.0941 %0.34
EURO 33.7344 %0.27
G.ALTIN 2028.1609 %0.55
BITCOIN 50923.8803 %-2.00
ETHERIUM 2928.5377 %-2.69
havadurum

Cem Karaca’nın Gözyaşları Filmi Mahkeme Kararıyla Durduruldu

Cem Karaca’nın hayatını anlatan film, sanatçının eşi İlkim Karaca’nın başvurusu üzerine mahkeme tarafından durduruldu.

1253

Cem Karaca’nın hayatını anlatan film, sanatçının eşi İlkim Karaca’nın başvurusu üzerine mahkeme tarafından durduruldu. Filmde Cem Karaca’yı İsmail Hacıoğlu canlandırıyordu.

Filmde Cem Karaca’yı Kim Oynuyor?

Cem Karaca’nın hayatını konu alan “Cem Karaca’nın Gözyaşları” filmi, dün sinemalarda izleyicilerle buluştu. Filmde, ‘Tamirci Çırağı’, ‘Namus Belası’, ‘Bu Son Olsun’ ve ‘Resimdeki Gözyaşları’ gibi şarkılarıyla tanınan sanatçıyı, oyuncu İsmail Hacıoğlu canlandırıyordu.

İlkim Karaca Neden Başvurdu?

12punto’da yer alan habere göre; Cem Karaca’nın eşi İlkim Karaca, filmin gösteriminin durdurulması için İstanbul Fikri Sınai Haklar ve Hukuk Mahkemesi’ne başvurdu. Karaca, “Olayların doğru olarak aktarılması yönünde bir hassasiyetim var. Cem’in hayatını anlatan önemli bir film projesinde eşi ve yasal mirasçısı olarak yok sayılmam beni üzdü” dedi. Ayrıca, “Bir kişinin ölümünün ardından onunla ilgili bir film çekmek etik midir?” sorusuna da, “Vefat eden kişinin yasal mirasçılarından izin alınarak yapılıyorsa neden olmasın. Ancak izin almadan, ‘Ben yaptım ve oldu, kanunları, hukuku ve merhumun yasal mirasçılarını tanımıyorum’ şeklinde bir yaklaşımı doğru bulmuyorum. Hatta bu şekilde bir yaklaşımı saygısızca ve vefasızca buluyorum” şeklinde cevap verdi.

Mahkeme Ne Karar Verdi?

Mahkemesi devam eden yargılamada ara karar verildi. Bu karara göre filmin yayımlanması durduruldu. İcra daireleri durdurma için yetkili kılındı. Film yapımcıları ise karara itiraz edeceklerini açıkladılar.

(HABER MERKEZİ)
Paylaş