havadurum

Celil Nalçakan Kimdir? Celil Nalçakan’ın Hayatı, Kariyeri ve Aşkı…

Türk televizyon ve sinema dünyasının başarılı oyuncularından biri olan Celil Nalçakan, son olarak Kardeşlerim dizisinde Akif karakterini canlandırıyor. Peki Celil Nalçakan kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır? İşte Celil Nalçakan’ın hayatı, kariyeri ve aşkı hakkında merak edilenler…

516

Celil Nalçakan, 1978 yılında Sivas’ta doğdu. Tiyatro eğitimi aldıktan sonra televizyona Sıla dizisiyle adım attı. Bitmeyen Şarkı, Poyraz Karayel, Kırmızı Oda gibi dizilerde rol aldı. Sinemada ise Çanakkale 1915, Poyraz Karayel: Küresel Sermaye, Karakomik Filmler 2: Emanet gibi filmlerde oynadı. Özel hayatında ise Merve Zeynep Sezgi ile aşk yaşıyor.

Celil Nalçakan’ın Hayatı

Celil Nalçakan, 10 Haziran 1978 günü Sivas’ta, öğretmen bir anne ve elektrik teknisyeni bir babanın çocuğu olarak dünyaya geldi. Esranur adında bir kız kardeşi vardır. Liseyi bitirdikten sonra Sivas Cumhuriyet Üniversitesinde Jeoloji Mühendisliği Bölümüne girdi. Ancak 7 yıldan sonra okulu bıraktı ve Sivas Devlet Tiyatrosu’na girdi. Sonra Balıkesir Üniversitesinde turizm otel işletmeciliği okumaya başladı ancak orada da tiyatroya devam etti. TÜRVAK’ın sınavını kazandı ve İstanbul’a yerleşerek burada oyunculuk okumaya başladı.

Celil Nalçakan’ın Kariyeri

Celil Nalçakan, 2006 yılında atv’de yayımlamaya başlayan Sıla dizisi ile televizyondaki oyunculuk kariyerine başladı. Daha sonra, Kış Masalı ve Hanımın Çiftliği dizilerinde oynadı, ancak Bitmeyen Şarkı adlı dizideki rolü ile tanındı. Daha sonra, İntikam adlı dizide oynamış, fakat bu diziden ayrılmıştır. Oyuncu Algı Eke ile birlikte netd.com’da Şişenin Dibi adında bir program yapmış, daha sonra Zülfikar karakterini oynadığı Poyraz Karayel dizisi ile epey üne kavuşmuştur. Günümüzde ise, 2021 yılında atv’de yayımlanmaya başlayan Kardeşlerim dizisinde Akif karakterini canlandırmaktadır.

Celil Nalçakan, sinema sektörüne olan ilk girişimini ise 2012 yılında yayımlanan Çanakkale 1915 adlı sinema filmiyle atmıştır. Şefik Aker rolünü oynadığı bu filmde, Çanakkale Savaşı’nın yaşandığı dönemi anlatmıştır. 2017 yılında ise, televizyondaki başarılı dizisi Poyraz Karayel’in sinema uyarlaması olan Poyraz Karayel: Küresel Sermaye filminde Zülfikar Ülgen karakterini yeniden canlandırmıştır. 2020 yılında ise, Cem Yılmaz’ın yönettiği Karakomik Filmler 2: Emanet filminde rol almıştır.

Celil Nalçakan’ın Aşkı

Celil Nalçakan, özel hayatında ise Merve Zeynep Sezgi ile aşk yaşıyor. Sezgi, oyuncu ve senarist olarak tanınıyor. Çift, 2020 yılında birlikte olduklarını sosyal medya hesaplarından paylaştıkları fotoğraflarla duyurmuşlardı. Celil Nalçakan, daha önce ise oyuncu Ceren Kahyaoğlu ile birlikteydi. Ancak bu ilişki 2019 yılında sona ermişti .

(SAİM TUNÇMAN)
Paylaş