havadurum

Çekya maçı hazırlıklarına devam

EURO 2024 Avrupa Şampiyonası F Grubu'ndaki üçüncü maçında 26 Haziran Çarşamba günü Çekya ile karşılaşacak A Millî Futbol Takımı, Almanya'nın Hamburg kentinde oynanacak müsabakanın hazırlıklarına başladı. Kasığındaki sakatlık nedeniyle Portekiz maçında son 20 dakikada sahaya çıkan Arda Güler, takımdan ayrı olarak kendisi için hazırlanan bireysel antrenman programı dâhilinde çalıştı.

1693

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), A Milli Futbol Takımı’nın EURO 2024 F Grubu’ndaki üçüncü maçı olan Çekya karşılaşması öncesi hazırlıklarının detaylarını paylaştı.

A Milli Futbol Takımı’nın Teknik Direktör Vincenzo Montella yönetiminde, kamp otelinin sahasında gerçekleştirilen antrenmanına, önceki gün oynanan Portekiz mücadelesine ilk 11'de başlayan futbolcular fitness salonunda yenileme idmanı yaptıkları için katılmazken, diğer oyuncular ise sahada çalıştı. Fitness salonundaki güç ve mobilizasyon çalışmasının ardından sahaya geçen oyuncular burada top kampa çalışması ve metabolik egzersizlerin ardından son bölümde de taktik çalışmalar yaptı. Dizinde meydana gelen travma sonrasında antrenmanı yarıda bırakan Doğan Alemdar'ın durumu bugün çekilecek MR sonrasında netlik kazanacak.

Gürcistan maçı sonrasında dizinde ağrı oluşan Mert Günok tedavisine devam edilmesi sebebiyle idmanda yer almazken, İrfan Can Kahveci ise antrenmanın başında takımla birlikte çalışıp daha sonra çalışmalarını takımdan ayrı sürdürdü. Kasığında ağrı olan Arda Güler de kendisi için hazırlanan bireysel antrenman programı dâhilinde çalıştı.

Portekiz maçında sırt bölgesine aldığı travma nedeniyle oyundan çıkan Samet Akaydin'in tetkik ve muayeneleri sonrasında bir sorun görülmezken, aynı karşılaşmada ayak bileğinde oluşan travma sebebiyle Orkun Kökçü'nün tedavisine başlandı.

TFF Başkan Vekili Mustafa Eröğüt ve Millî Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop da yapılan antrenmanı saha kenarından izledi.

A Millî Takımımız, bugün saat 17.30'da basına kapalı olarak yapacağı antrenmanla Çekya maçının hazırlıklarını sürdürecek.

https://canakkaleolay.com/galeri/cekya-maci-hazirliklarina-devam-77?p=6

(HADİYE AYŞE İRİM)
Paylaş