havadurum

Çanakkalespor’un efsaneleri buluştu

Çanakkalespor, kuruluşunun 58. yılında kulübe büyük hizmetler vermiş eski başkanlar, futbolcular ve taraftarlarla bir araya geldi.

953

Bugün saat 10.00’da Büyük Truva Oteli’nde düzenlenen kahvaltılı organizasyonda, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkalespor Kulüp Başkanı Erkal Turan, Çanakkale Milletvekili CHP’li İsmet Güneşhan, Çanakkale Belediye Başkan Adayı Muharrem Erkek, kulüp üyeleri ve basın mensupları hazır bulundu.

"Göreve talibiz"

Etkinlikte konuşan Çanakkale Spor Kulüp Başkanı Erkan Turan, "Sizlerle beraber olmaktan gurur duyuyorum. Kulübümüzün kuruluşundan bugüne kadar emek vermiş, başkanlık yapmış, formasını terletmiş bütün arkadaşlarımıza, bütün abilerimize bu kulübe verdikleri emeklerden dolayı teşekkür ediyorum. Bizlere düşen bu kulübün tekrar profesyonel lige çıkmasını sağlayabilmek. Bu şehrin bir profesyonel takıma ihtiyacı olduğunu benim kadar hepiniz biliyorsunuz. Biz de bu misyonu yerine getirebilmek için yönetim kurulu arkadaşlarımla beraber tekrar bu göreve talip olduk" dedi.

"Çanakkale isminin spor alanında da duyulması için çaba göstereceğiz"

Kulübe vermiş olduğu desteklerden dolayı kendisine nostalji forması takdim edilen Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ise, “Çanakkalespor bu kentin takımı, hepimizin takımı. Bir kişinin, bir firmanın takımı olamaz, olmamalıdır. Bende bu kulübün bir numaralı üyesiyim. Bir numaralı üye olmanın sorumlulukları var. Dolayısıyla biz de bundan sonraki süreç zarfında amatör spor dallarında Çanakkalespor'a her zaman hizmet etmeye hazır olmalıyız. Biz arkadaşlarımızı, dostlarımızı teşvik edeceğiz. Çanakkalelileri, gençleri bu işe teşvik edeceğiz. Çanakkale isminin spor alanında da duyulması için çaba göstereceğiz." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından kulübün efsanelerine nostaljik formalar hediye edildi.

(SEVİ GÖZAY UĞURLU)
Paylaş