BITCOIN 54614.9906 %5.56
ETHERIUM 3181.3222 %2.67
DOLAR 31.1206 %0.16
EURO 33.8195 %0.42
G.ALTIN 2030.6907 %-0.09
havadurum

Çanakkaleli Öğretmenlerden Prag’da Dijital Öğrenme Eğitimi

Çanakkale Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus+ Okul Eğitimi Akreditasyon Programı kapsamında Prag’a giden öğretmenler, “Öğretim için Web 2.0 Araçları” konulu eğitim aldılar.

1101

Çanakkale Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus+ Okul Eğitimi Akreditasyon Programı 2023 Dönemi Konsorsiyum okullarının öğretmenleri, Çek Cumhuriyeti’nin Prag şehrinde “Öğretim için Web 2.0 Araçları” konulu ilk öğretmen hareketliliğine katıldı.

Öğretmenler Pacov Gymnasium Okulu’nu Ziyaret Etti

Hareketlilik kapsamında, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli Öğretmen Haydar Levent rehberliğindeki öğretmenler, Çek Cumhuriyeti Pacov Gymnasium Okulu’nu ziyaret etti. Ziyarette, öğretmenler işbaşı gözlem faaliyetinde bulundu ve okulun eğitim sistemi, yönetimi, öğrencileri ve öğretmenleri hakkında bilgi aldı.

Öğretmenlerin Dijital Öğrenme Becerileri Geliştirildi

Hareketlilik boyunca, öğretmenler “Öğretim için Web 2.0 Araçları” konusunda eğitim aldı. Eğitimde, öğretmenler pedagojik açıdan dijital öğrenme araçları ve uygulamaları hakkında teorik ve pratik bilgiler edindi. Öğretmenler, eğitim sonunda dijital öğrenme araçlarını kendi derslerinde nasıl kullanabileceklerine dair örnekler sundu.

Öğretmenler Kültürel Gezilere de Katıldı

Hareketlilik süresince, öğretmenler Prag’ın tarihi ve kültürel yerlerini de gezme fırsatı buldu. Öğretmenler, Prag Kalesi, Charles Köprüsü, Astronomik Saat, Eski Şehir Meydanı, Yahudi Mahallesi, Vltava Nehri, Petrin Tepesi, Dans Eden Ev gibi Prag’ın simge yerlerini ziyaret etti. Öğretmenler, Prag’ın güzelliklerinden ve atmosferinden çok etkilendiklerini belirtti.

Hareketlilik Sonunda Öğretmenler Sertifika Aldı

Hareketlilik sonunda, öğretmenler “Öğretim için Web 2.0 Araçları” konulu eğitimi başarıyla tamamladıkları için sertifika aldı. Öğretmenler, bu hareketliliğin kendilerine hem mesleki hem de kişisel olarak çok faydalı olduğunu, yeni bilgiler, beceriler ve deneyimler kazandıklarını, farklı kültürleri tanıma ve paylaşma imkanı bulduklarını ifade etti. Öğretmenler, bu tür hareketliliklerin devam etmesini ve daha fazla öğretmene ulaşmasını temenni etti.

(ESRA GÜLLER)
Paylaş