DOLAR 31.0931 %0.34
EURO 33.7349 %0.27
G.ALTIN 2027.2808 %0.51
BITCOIN 50976.3208 %-1.90
ETHERIUM 2927.5912 %-2.72
havadurum

Çanakkaleli Merve, Fenerbahçe'ye Transfer Oldu

Çanakkaleli sporcu Merve Vatan, İÇDAŞ Spor Kulübü'nden Fenerbahçe'ye transfer oluyor. Başarı dolu kariyerine yeni bir sayfa açıyor!

625

İÇDAŞ Spor Kulübü'nün yetiştirdiği başarılı rüzgar sörfçüsü Merve Vatan, Fenerbahçe Spor Kulübü'nden gelen transfer teklifini kabul ederek spor kariyerine yeni bir yön veriyor.

Türkiye dereceleri ve uluslararası başarılara imza atmıştı

2015 yılında İÇDAŞ Spor Kulübü'nde rüzgar sörfü eğitimine başlayan Merve Vatan, antrenörü Onur Yalçın'ın önderliğinde büyük başarılar elde etti. İÇDAŞ sponsorluğunda kazandığı Türkiye dereceleri ve uluslararası başarılarla adından söz ettiren Vatan, spor hayatına İÇDAŞ Spor Kulübü'nde adım atmış ve bu süreçte ulusal ve uluslararası arenada pek çok başarıya imza atmıştır.

2024 Fransa Olimpiyat Oyunları'na aday

Adaylığı Merve Vatan, uluslararası alanda Türkiye'yi başarıyla temsil ederken, 2024 Fransa Olimpiyat Oyunları'na aday olarak gösterildi. Bu önemli dönemeçte Fenerbahçe Spor Kulübü'nden gelen transfer teklifi, genç sporcu tarafından değerlendirilerek kabul edildi. Gelecekteki başarılarını Fenerbahçe formasıyla sürdürmeye karar veren Vatan, bu transferle birlikte kariyerinde yeni bir sayfa açtı.

“Merve Vatan’ın başarılarının devamını dileriz”

İÇDAŞ Spor Kulübü, Merve Vatan'ın transfer kararı üzerine sosyal medya hesaplarından bir açıklama yaparak genç sporcu için teşekkürlerini iletti. Kulüp, Onur Yalçın'ın liderliğinde yetişen ve İÇDAŞ Spor Kulübü'nü başarıyla temsil eden Vatan'a, Fenerbahçe Spor Kulübü'nde yeni bir dönemde başarılar diledi. Yapılan açıklamada, “2015 yılında İÇDAŞ Spor Kulübü’nde spor hayatına adım atarak, rüzgar sörfü eğitimi almaya başlayan Merve VATAN, ulusal ve uluslararası arena da pek çok başarıya imza atan sporcuların yetişmesinde önemli bir yeri ve emeği olan değerli hocamız Onur Yalçın’ın önderliğinde ve İÇDAŞ’ın sponsorluğunda bugünkü başarılı kariyerinin taşlarını çok çalışarak büyük emeklerle döşemiştir. Vatan birçok kez Türkiye derecesi ve Uluslararası başarı elde ederek olimpik havuz sporcusu olmayı başarmıştır. 2024 yılında Fransa’da gerçekleştirilecek Olimpiyat Oyunlarına katılmaya aday olan sporcumuz Vatan, Fenerbahçe Spor Kulübü’nden almış olduğu transfer teklifini değerlendirerek sporculuk hayatına söz konusu kulüpte devam etme kararı almıştır. Merve Vatan’ın başarılarının devamını dileriz” denildi.

(SAİM TUNÇMAN)
Paylaş