DOLAR 31.1521 %0.17
EURO 33.85 %0.12
G.ALTIN 2039.7307 %0.39
BITCOIN 56608.3504 %3.94
ETHERIUM 3262.0615 %2.41
havadurum

Çanakkale’ye 2 ödül geldi

Dünyanın en prestijli gastronomi ödül törenlerinden birisi olan Gault Millau geçtiğimiz akşam Çırağan Sarayı’nda muhteşem bir geceyle sahiplerini buldu. Gecede, Çanakkale’ye Yalova Restorant’a ve Caeli Otel’e ödül geldi.

3176

Çanakkaleli Genç Turizmciler Başkanı Onur Sabırlıoğlu ödül töreni sonrası açıklama yaptı.

Sabırlıoğlu açıklamasında şu ifadeleri kaydetti: “Çanakkale için büyük bir gurur gecesi yaşadık her iki yakamıza ödül geldi hem Caeli Otel hem de Yalova restoran ödül aldılar. Tabii bu Çanakkale’nin turizmi içinde fayda sağlayacaktır. Önümüzdeki yıllarda hem Bozcaada, hem de Assos taraflarına ödüllerin daha çok verileceğini inanıyoruz.

Bu ödülün geçmişine baktığımız zaman 1969 yılında Fransa’da iki gazeteci tarafından yayınlanan Gault Millau günümüzde dünyanın en prestijli iki gastronomi rehberinden biri olarak kabul ediliyor. Gault& Millau standartlarının dünyanın en önemli standartlarından biri özellikle Çanakkale’de son yıllarda gelişen turizm sektörüne bağlı olarak bu tarz bir ödülün verilmesi üstelik ilk senesinden 2 restoranın bunu alması gurur verici Çanakkale turizmini geliştirme adına daha çok çalışmak gerekiyor.

2025 hedefimiz Michelin Rehberine Çanakkale’nin dâhil edilmesi. Bununla alakalı tüm Çanakkale’deki sivil toplum kuruluşlarına çok büyük işler düşüyor. Bazı çalışmalarımız var inşallah gastronomide Çanakkale çok daha iyi yerlere gelecek. Çanakkale’nin etinden sütünden peynirinden tüm dünya faydalanıyor Türkiye’nin en iyi restoranlarında Çanakkale’nin eti yeniliyor, peyniri yeniliyor, domatesi ve zeytinyağı tüketiliyor ama ne yazık ki burada tanıtım ve pazarlamada sorun yaşıyoruz ama inşallah bunlarında üstesinden geleceğiz. Ödül alan hem Yalova Restorant’a hem de Caeli Otel ailesine başarılar dileriz. İnşallah Çanakkale için başlangıç olur ve devamı gelir.”

(Haber Merkezi)

Paylaş