DOLAR 28.9922 %0.00
EURO 31.2255 %0.00
G.ALTIN 1866.6203 %0.00
BITCOIN 43866.8108 %-1.15
ETHERIUM 2361.0852 %-0.24
havadurum

Çanakkale Turizm Potansiyelini Cumhuriyet'in 100. Yılında Değerlendirildi

Çanakkale'de düzenlenen Cumhuriyet 100. yıl etkinliği panelinde, turizm potansiyeli ve işbirliği konuları masaya yatırıldı.

511

Çanakkale'de Cumhuriyet'in 100. yıl etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen panel, Çanakkale İl Kültür Turizm Müdürü Murat Yılmaz ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu'nun açılış konuşmaları ile başladı. Panel, Troya Kültür Merkez'inde gerçekleştirildi ve turizm potansiyeli ile işbirliği fırsatlarına odaklandı. Açılış konuşmalarının ardından, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Boz, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜRSAB Baş Danışmanı Ahmet Çelik, ÇATOD temsilcisi Nilgün Gökser, ÇARO temsilcisi Ü. Cihan Müşterioğlu, TÜRSAB temsilcisi Fatih Ergün ve Çanakkale Belediyesi'ni temsilen Tuğçe Civelek gibi önemli isimler konuşmalarını gerçekleştirdi.

"Türkiye'nin tarihini, dünyaya tanıtmak için çaba göstermeliyiz"

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Çelik, panel hakkında bilgi verirken, "Bu Panel, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönümünü ve Çanakkale'nin turizm potansiyelini bir araya getiriyor. Çanakkale, hem tarihi, hem de doğal güzellikleriyle büyüleyici bir şehir ve bu özel yıl, bu şehrin daha fazla turist çekmesi ve tarihi zenginliklerini paylaşması için bir fırsat sunuyor. Çanakkale'nin tarihi ve turistik potansiyeli büyük bir değere sahiptir. Cumhuriyetimizin 100. yılında, bu şehri daha fazla turistin keşfetmesini sağlamak ve Türkiye'nin tarihini, kültürünü ve doğal güzelliklerini dünyaya tanıtmak için çaba göstermeliyiz. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu potansiyeli bir kazanca çevirmek için yurtiçinde ve yurtdışında çalışmalar yürütüyoruz. Bulgaristan'da yaptığımız bir tanıtım sonrasında İlimize gelen Bulgar turist sayısında ciddi artış oldu. Çanakkale'nin bu gibi sürdürülebilir turizm uygulamalarıyla gelecek kuşaklara aktarılması, hepimizin sorumluluğudur" şeklinde konuştu.

(Damla Yeltekin)

Paylaş