DOLAR 31.4104 %0.14
EURO 34.0897 %0.09
G.ALTIN 2102.1105 %0.05
BITCOIN 63352.3209 %0.89
ETHERIUM 3466.9149 %-0.10
havadurum

Çanakkale’nin gururu Zeynep Taşkın Avrupa yolcusu

Adını başarılarıyla pek çok kez duyuran Lapseki Belediyesi taekwondocu sporcusu Zeynep Taşkın şimdi yeni bir başarı peşinde Ümitler Avrupa şampiyonası için Romanya yolcusu.

1622

Ümitler Türkiye şampiyonasında tüm rakiplerini puan farkı ve nakavt ile yenen Zeynep bu şampiyonalar sonrasında Taekwondo Federasyonunun verdiği kota ile Avrupa Ümitler Taekwondo şampiyonasına al bayrağı temsilen milli takımı adına katılma hakkı kazandı.

Çanakkale Taekwondo il Temsilcisi Hasan Altunışık konuyla ilgili şu yorumlarda bulundu: “Taekwondo sporu ne kadar da gündeme hak ettiği kadar gelmese de Türkiye’nin Uluslararası arenada en başarılı olduğu spor dallarından birisi. Türk taekwondosu Dünya’da ilk 3’ünden birisi. Bunun en yakın örneği Milli takımımız geçen sene ve bu sene Büyüklerde Dünya şampiyonu ve Yıldızlar Avrupa şampiyonasında takım halinde Avrupa şampiyonu oldu. Biz de Çanakkale olarak küçük bir il olmamıza rağmen milli takıma pek çok sporcu gönderdik. Çanakkale olarak örnek gösterilecek bir başarıya sahibiz. Romanya’da yapılacak olan Ümitler Avrupa taekwondo şampiyonasında Çanakkale’nin başarılı sporcusu, sporcum Zeynep Taşkın’dan gelecek başarıdan yana hiç şüphemiz yok. Bizim ona olan inancımız tam. İnşallah onu altın madalya ile omuzlarımızda karşılayacağız. Zeynep Taşkın pek çok yönden idol bir sporcu. Kızlarımızın nerelere ulaşarak ne başarabilecekleri konusunda onlara bir örnek ve kılavuz. Bunun yanında yine Zeynep, başarıya sahip çıkılarak destek olduktan sonra neler başarabileceğimizin de bir örneği. Bu konuda Zeynep’e sahip çıkan ve kanatları altına alan Lapseki Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Yılmaz’a teşekkürlerimi iletiyorum.”

Gururumuz Zeynep Taşkın’ın da şampiyonaya gitmeden bizlere son sözleri şunlar oldu: ”Çok uzun yıllardır bu sporun içindeyim. Çok vakit harcadım, çok emek verdim. Bugün ise emeklerimin karşılığını alma günü. İnşallah Romanya’dan altın madalya ile dönerek İstiklal Marşımızı el memleketinde en üst mertebeden okutmak istiyorum. Madalyamı bana sahip çıkan Lapseki Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Yılmaz’a, beni yetiştiren hocam Hasan Altunışık’a, aileme, bana inanan ve destek verenlere armağan etmek istiyorum.

(Haber Merkezi)

Paylaş