DOLAR 31.1225 %0.16
EURO 33.8058 %0.37
G.ALTIN 2030.8302 %-0.09
BITCOIN 54557.0905 %5.44
ETHERIUM 3179.5872 %2.61
havadurum

Çanakkale'nin Gururu Zeynep Taşkın; Avrupa Şampiyonası Kapısını Araladı

Çanakkale'nin gururu taekwondocu Zeynep Taşkın, Türkiye şampiyonu oldu. Zeynep Uluslararası Turkish Open şampiyonasında da derece elde etiği takdirde Avrupa şampiyonasına direk katılma hakkı kazanmış olacak.

822

Çanakkale’nin gururu taekwondocu sporcusu Zeynep Taşkın, adını bir başarıya daha yazdırdı. Taşkın, Büyükler Avrupa şampiyonası için tüm hünerlerini ortaya koydu. 17a-21 Ocak 2024 tarihleri arasında Muğla’da yapılan Büyükler Türkiye Taekwondo Şampiyonası’nda tüm rakiplerini iki raundu da alarak farklı skorlarla yendi. Çanakkale’nin gururu sporcu Zeynep Türkiye şampiyonu oldu. Zeynep bu şampiyonalar sonrasında Taekwondo Federasyonunun verdiği kota ile Avrupa Büyükler Taekwondo şampiyonasına al bayrağı temsilen milli takımı adına katılma hakkını aralamış oldu. Zeynep şubat ayında Antalya’da yapılacak olan Uluslararası Turkish Open şampiyonasında da derece elde etiği takdirde Avrupa şampiyonasına direk katılma hakkı kazanmış olacak.

“Çanakkale olarak örnek gösterilecek bir başarıya sahibiz”

Çanakkale Taekwondo il Temsilcisi Hasan Altunışık konuyla ilgili şu yorumlarda bulundu, “Taekwondo sporu ne kadar da gündeme hak ettiği kadar gelmese de Türkiye’nin Uluslararası arenada en başarılı olduğu spor dallarından birisi. Türk taekwondosu Dünya’da ilk 3’ünden birisi. Bunun en yakın örneği Milli takımımız geçen sene Büyüklerde Dünya şampiyonu ve Yıldızlar Avrupa şampiyonasında takım halinde Avrupa şampiyonu oldu. Biz de Çanakkale olarak küçük bir il olmamıza rağmen milli takıma pek çok sporcu gönderdik. Çanakkale olarak örnek gösterilecek bir başarıya sahibiz” dedi.

“Zeynep Taşkın pek çok yönden idol bir sporcu”

Altunışık, Zeynep’in önemli bir sporcu olduğunu ifade ederek, “Zeynep Taşkın pek çok yönden idol bir sporcu. Kızlarımızın nerelere ulaşarak ne başarabilecekleri konusunda onlara bir örnek ve kılavuz. Bunun yanında yine Zeynep, başarıya sahip çıkılarak destek olduktan sonra neler başarabileceğimizin de bir örneği. Bu konuda Zeynep’e sahip çıkan ve kanatları altına alan Lapseki Belediye Başkanımız Eyüp Yılmaz’a teşekkürlerimi iletiyorum” ifadelerine yer verdi.

“Bugün ise emeklerimin karşılığını alma günü”

Altunışık, Zeynep Taşkın’ın şampiyonaya gitmeden son sözlerine yer vererek, “Çok uzun yıllardır bu sporun içindeyim. Çok vakit harcadım, çok emek verdim. Bugün ise emeklerimin karşılığını alma günü. İnşallah Avrupa Şampiyonasından da altın madalya ile dönerek İstiklal Marşımızı el memleketinde en üst mertebeden okutmak istiyorum. Madalyamı bana sahip çıkan Lapseki Belediye Başkanımız Sayın Eyüp Yılmaz’a, beni yetiştiren hocam Hasan Altunışık’a, aileme, bana inanan ve destek verenlere armağan etmek istiyorum. Bunun için mücadele edeceğim, bunun için tatamide savaşacağım” dedi.

(DAMLA YELTEKİN)
Paylaş