havadurum

Çanakkale'nin develeri Manisa'da güreşti

Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde bu yıl beşincisi düzenlenen deve güreşlerine Aydın, Manisa, Muğla, Çanakkale ve İzmir illerinden yüz ünlü deve katıldı.

824

Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde bu yıl beşincisi düzenlenen deve güreşleri büyük ilgi gördü. Sarıgöl Tırazlar Mahallesi Ahmet Savran Arenasında altı ilden 100 deve izleyenlere heyacanlı dakikalar yaşattı. Deve güreşlerini izlemeye gelen yaklaşık 5 bin kişi bir yandan güreşleri izlerken aileleriyle birlikte piknik yapma imkanı buldu. Bir yandan piknik yapan vatandaşlar bir yandan da güzel havada deve güreşlerini izleme fırsatı buldu.

"Gelecek yıllarda daha çok devenin katılımını sağlayacağız"

Sarıgöl ilçesi Deve ve Deve Güreşi Sevenler Derneği tarafından düzenlenen deve güreşlerinde bu yıl deve güreş ağası iş insanı Hüseyin Ceylan oldu. Sarıgöl ilçesi Deve ve Deve Güreşi Sevenler Derneği Başkanı Hüseyin Bayoğlu tarafından deve güreş ağası Hüseyin Ceylan'a plaket verdi. Bayoğlu, "Bu yıl beşincisini düzenlediğimiz deve güreşlerine Aydın, Manisa, Muğla, Çanakkale ve İzmir illerinden yüz ünlü deve katıldı. Havanın da güreş için elverişli olması bizleri mutlu etti. Gelecek yıllarda daha çok devenin katılımını sağlayacağız." dedi.
Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk ile rakibi olan CHP adayı Tahsin Akdeniz yan yana oturarak deve güreşlerini uzun bir süre birlikte izledi.

(İHA)
Paylaş