havadurum

Çanakkale Markaları Yörex 12. Yöresel Ürünler Fuarında Boy Gösteriyor

Çanakkale'nin lezzetli markaları, Türkiye'nin en büyük yöresel ürün organizasyonu olan Yörex Fuarı'nda büyük ilgi görüyor. Çanakkale'nin coğrafi işaretli ürünleri büyük beğeni topladı.

1418

Türkiye'nin yöresel ürünlerinin bir araya geldiği büyük bir organizasyon olan Antalya Yörex 12. Yöresel Ürünler Fuarı, 2-5 Kasım tarihleri arasında ANFAŞ Fuar Merkezi'nde gerçekleşiyor. Antalya Ticaret Borsası öncülüğünde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin desteğiyle düzenlenen bu fuar, 500'den fazla katılımcıyla kapılarını ziyaretçilere açtı. Fuarda Anadolu'nun dört bir yanından gelen yüzlerce yöresel ürün sergileniyor. Törenin açılışına Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Baskan Ali Bahar, Türk Patent ve Marka Kurumu Baskan Prof. Dr. Muhammed Zeki Durak, Türkiye Odalar ve Borsalar Birligi Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Antalya Büyüksehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Valisi Hulusi Şahin, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Deniz, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı T.Selçuk Semizoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Atak, Meclis Üyesi Ahmet Uzun ile çok sayıda oda, borsa başkanı ve katılımcı ile gerçekleştirildi.

Çanakkale lezzetleri stantlarda yerini aldı

Çanakkale Ticaret Borsası ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası standında, Ezine Peynirciler Derneği, Bayramiç Ziraat Odası ve Oda-Borsa üyelerinden Karadane Zeytincilik, Safiden Zeytinyağları, NS Sezgin, Ekremoğlu Peynircilik, Yayla ET, Peyziyade Peynircilik, Alakaşlar Peynircilik, Tahsildaroğlu yetkilileri markalarını tanıtmak üzere yer aldı. Çanakkale Standında, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Abdullah Deniz, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı T.Selçuk Semizoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Ali Atak, Meclis Üyeleri Ahmet Uzun ve Ali Atak, Genel Sekreter Sevcan Elver, Bayramiç Ziraat Odası Başkanı Mesut Şen, Başkan Yardımcısı Mehmet Güner, Ezine Peynirciler Derneği Başkanı Ali Öztürk, Dernek Genel Sekreteri Fırat Öğüt, ÇTB Fuar Sorumluları Gözde Kartal ve Erkal Ata, Oda ve Borsa üyeleri gelen ziyaretçilere ev sahipliği yapıyor.

Çanakkale'nin Coğrafi işaretli ürünleri tanıtılıyor

Çanakkale standında Çanakkale'nin Coğrafi işaretli ürünleri olan Çanakkale Domatesi, Ezine Peyniri, Bayramiç Elması, Geyikli Zeytinyağı, Bayramiç Zeytinyağı, Bayramiç Helvası tanıtım ve tadımının yapılmasının yanı sıra, coğrafi işaret tescili alma niteliğine sahip olan bir çok ürünün de tanıtımları gerçekleştiriliyor.

"Markalarımıza destek veriyoruz"

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Deniz, fuara ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, Yörex Fuarı'nın Türkiye'nin dört bir yanındaki yöresel lezzetlerin buluştuğu önemli bir organizasyon olduğunu belirtti. Deniz, "Çanakkale Ticaret Borsası olarak bizlerde böylesi önemli organizasyonların içinde üyelerimizle yer alarak, markalarımıza destek vermekteyiz. Türkiye'nin gastronomide yükselen bir trend yakaladığını kaydeden Başkan Abdullah Deniz, bu yükselişi üyelerimiz markalarına da yansıtmayı hedeflemekteyiz. Bunun için Ticaret Borsası olarak ciddi çalışmaları yürütmekteyiz. Fuarın tüm katılımcılara fayda sağlamasını temenni ediyor, TOBB Başkanımız Rifat Hisarcıklıoğlu başta olmak üzere fuarın düzenlenmesi için emek harcayan Antalya Ticaret Borsamıza, Antalya Ticaret ve Sanayi Odamıza şükranlarımı sunuyorum" dedi.

(Yunus Erzincanlı)

Paylaş