havadurum

Çanakkale Hava Durumu 3 Nisan

Çanakkale'de 3 Nisan Çarşamba günü güneş ve bulutlar gökyüzünü paylaşacak. Sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Yağmur ihtimali ise oldukça düşük.

637

Çarşamba günü Çanakkale'de güneş sevenler için ideal bir hava olacak. Sıcaklıklar 22°C'ye kadar yükselecek. Yağmurlu havadan hoşlanmayanlar için de güzel bir hava hakim olacak.

Güneş:

Güneşli saatler 10:00 - 17:00 arası: Çarşamba günü Çanakkale'de güneş 10:00'da doğacak ve 17:00'de batacak. Bu süre zarfında güneş gökyüzünde hakim olacak ve hava güneşli olacak.
Güneş ışınlarının yoğunluğu orta seviyede olacak. Güneş kremi kullanmanız ve şapka takmanız önerilir.

Bulut:

Parçalı bulutlu: Çarşamba günü gökyüzü parçalı bulutlu olacak. Bu, gökyüzünün bir kısmının bulutlarla kaplı olacağı, ancak bir kısmının da açık olacağı anlamına gelir.

Yağmur:

Yağmur ihtimali %10: Çarşamba günü Çanakkale'de yağmur ihtimali oldukça düşük. Yağmur yağsa bile, kısa süreli ve hafif bir yağmur olması bekleniyor.

Sıcaklık:

En yüksek 22°C: Çarşamba günü Çanakkale'de en yüksek sıcaklık 22°C olacak. Bu, havanın sıcak olacağı ve mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği anlamına gelir.
En düşük 9°C: Çarşamba günü Çanakkale'de en düşük sıcaklık 9°C olacak. Bu, gecelerin serin olacağı ve sabahları üşütebileceğiniz anlamına gelir.

Rüzgar:

Kuzeydoğudan 19 km/saat: Çarşamba günü Çanakkale'de rüzgar kuzeydoğudan esecek ve saatte 19 kilometre hızla esecek. Rüzgarın orta derecede hissedileceği anlamına gelir.

Nem:

%60: Çarşamba günü Çanakkale'de nem %60 olacak. Bu, havanın nemli olacağı ve terleme riskinin artacağı anlamına gelir.

UVI:

Orta (6): Çarşamba günü Çanakkale'de UVI (Ultraviyole İndeksi) 6 olacak. Bu, güneş ışınlarının orta derecede yoğun olacağı ve güneş yanığı riskinin artacağı anlamına gelir. Güneş kremi kullanmanız ve şapka takmanız önerilir.

(HABER MERKEZİ)
Paylaş