DOLAR 31.0931 %0.34
EURO 33.7349 %0.27
G.ALTIN 2027.2808 %0.51
BITCOIN 50976.3208 %-1.90
ETHERIUM 2927.5912 %-2.72
havadurum

Çanakkale Hava Durumu 13 Şubat

Çanakkale’de 13 Şubat 2024 Salı günü hava durumu verileri belli oldu. Peki MGM tarafından ne gibi uyarılar var? İşte detaylar…

447

Çanakkale’de geçtiğimiz hafta sıcak geçmesine rağmen bu haftaki hava durumu oldukça merak uyandırıyor. Pazartesi günü kuvvetli sağanak görülmesinin ardından Salı günü hava nasıl olacak? 13 Şubat 2024 Salı günü Çanakkale’de hava nasıl olacak? Kuvvetli sağanak yağış devam edecek mi? Sıcaklık kaç derece olması bekleniyor? Çanakkale’de Salı günü yağmur yağacak mı? MGM tarafından uyarılar var mı? İşte saatlik Çanakkale hava durumu verilerinin ayrıntıları…

Çanakkale’de 13 Şubat 2024 Salı günü hava gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. Hava ılık şekilde seyredecek. İl genelinde sıcaklık en yüksek 15, en düşük ise 7 derece olması bekleniyor.

Çanakkale’de Yarın Hava Durumu

Çanakkale’de 13 Şubat 2024 Salı günü hava gök gürültülü sağanak yağışlı olacak. Hava ılık şekilde seyredecek. İl genelinde sıcaklık en yüksek 15, en düşük ise 7 derece olması bekleniyor. Yağmur gece saatlerinde başlayacak ve öğleden sonra yerini gök gürültülü sağanak yağışa bırakacak. Gece saatleri hafif sağanak yağış şeklinde görülecek. Rüzgar saatte 10-15 km hızla esecek, nem %90 olacak. Yağmur yağma ihtimali de %95 olması tahmin ediliyor.

MGM’den Uyarılar

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Çanakkale’de yarın hava durumu ile ilgili bazı uyarılar yapıldı. MGM, Çanakkale’de yarın gök gürültülü sağanak yağışın yer yer kuvvetli olacağını, sel, su baskını, yıldırım, dolu, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildirdi. Ayrıca, Çanakkale Boğazı’nda yarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli rüzgar ve fırtına beklendiğini, deniz ulaşımında aksamalar, deniz üzerinde ani yükselme, dalga ve akıntı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini duyurdu.

Çanakkale’de Haftalık Hava Durumu

Çanakkale’de haftalık hava durumu verilerine göre, yarın gök gürültülü sağanak yağışlı bir günün ardından, Çarşamba günü yağışların etkisini kaybedeceği, hava parçalı bulutlu olacağı görülüyor. Perşembe günü ise hava yeniden yağışlı olacak. Cuma günü yağışların aralıklarla devam edeceği, Cumartesi günü ise hava açık olacağı tahmin ediliyor. Pazar günü ise hava parçalı bulutlu olacak. Hafta boyunca sıcaklık 7-15 derece arasında değişecek.

(HABER MERKEZİ)
Paylaş