havadurum

Çanakkale Hava Durumu 11 Nisan

Çanakkale'de 11 Nisan Perşembe günü güneşli ve sıcak bir hava hakim olacak. Sıcaklıklar 23°C'ye kadar yükselecek. Yağmur ihtimali yok. Rüzgar kuzeydoğudan hafif esecek.

733

Çanakkale'de 11 Nisan Perşembe günü güneşli ve sıcak bir hava hakim olacak. Sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyredecek ve 23 dereceye kadar yükselecek. Rüzgar kuzeydoğudan hafif esecek.

Sıcaklık

11 Nisan Salı günü Çanakkale'de sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Günün en yüksek sıcaklığı 23°C, en düşük sıcaklığı ise 12°C olarak tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde termometreler 13°C civarında gösterecek. Sıcaklık, güneş ışınlarının etkisiyle öğle saatlerinde 20°C'ye ulaşacak ve öğleden sonra 23°C'ye kadar yükselecek. Akşam saatlerinde sıcaklık 20°C civarında seyredecek ve gece boyunca 12°C'ye kadar düşecek.

Yağmur

11 Nisan Salı günü Çanakkale'de yağmur ihtimali oldukça düşük. Hava güneşli ve açık olacak. Yağışsız bir havanın hakim olması, açık hava etkinlikleri için uygun bir ortam oluşturacak.

Rüzgar

Rüzgar kuzeydoğudan hafif esecek. Rüzgar hızı saatte 10-15 kilometre civarında olacak. Hafif rüzgar, hissedilen sıcaklığı 1-2 derece düşürebilecek. Rüzgarın yönü ve hızı gün boyunca değişkenlik gösterebilir.

Nem

Nem oranı %50 civarında olacak. Havadaki nem miktarı orta derecede olacak. Nem oranının düşük olması, havanın daha sıcak ve bunaltıcı hissedilebileceğini gösteriyor.

UV Endeksi

UV endeksi yüksek olacak. Güneş ışınları zararlı olabileceğinden güneş kremi kullanmanız ve güneş ışınlarından korunmanız tavsiye edilir. UV endeksi 10 ve üzeri olduğunda güneş ışınları en zararlı seviyesindedir. Güneşe uzun süre maruz kalmak cilt yanıklarına ve cilt kanseri riskine yol açabilir.

(HABER MERKEZİ)
Paylaş