DOLAR 27.3861 %0.00
EURO 29.0664 %0.00
G.ALTIN 1627.647 %0.00
BITCOIN 26939.7645 %0.14
ETHERIUM 1674.7251 %0.45
BIST100 8334.94 %0.00
havadurum

Çanakkale'den Ceylan da destek verdi

CHP'li Özgür Özel'in Genel Merkez'deki adaylık açıklamasına milletvekilleri, parti meclisi üyeleri ve eski milletvekilleri destek verirken, Çanakkale'den ise Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan da basın açıklamasına katılarak Özel'e açık destek veren isimler arasında yer aldı.

1478

CHP Grup Başkanı Özgür Özel, 5 Kasım'da yapılması planlanan 38. Olağan Kurultay'da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı yarışma kararı aldı ve 'CHP değişirse, Türkiye değişir' sloganıyla adaylığını ilan etti. Adaylık açıklayan ikinci isim ise partinin, 'statükocularla, sahte değişimciler' arasında kaldığını savunarak, 'üçüncü yol'u açma iddiasını dile getiren eski Parti Meclisi (PM) üyesi, akademisyen Prof.Dr. Örsan Kunter Öymen oldu. CHP'de başlayan değişim tartışmaları sonrasında, "üzerime görev düşerse kaçmam" açıklamasıyla ilk adaylık sinyalini veren Grup Başkanı Özgür Özel adaylığını, "Değişimin yüzyılı, yüzyılın değişimi" başlığıyla kitapçık haline getirilen tutum belgesi ile birlikte kamuoyuna duyurdu.

Çanakkale'den Özgür Ceylan da destek verdi

Özel'in Genel Merkez'deki adaylık açıklamasına birçok milletvekili, PM üyesi ve eski milletvekili de destek verdi. Çanakkale'den Milletvekili Özgür Ceylan'ın da yer aldığı basın toplantısına katılan isimler şöyle:
Özgür Ceylan - Çanakkale
Burhanettin Bulut - Adana
Ayhan Barut - Adana
Murat Emir - Ankara
Süleyman Bülbül - Aydın
Ahmet Baran Yazgan - Edirne
Ediz Ün - Edirne
Hikmet Yalım Halıcı - Isparta
Ali Gökçek - İstanbul
Turan Taşkın Özer - İstanbul
Özgür Karabat - İstanbul
Suat Özçağdaş - İstanbul
Gökan Zeybek - İstanbul
Fethi Açıkel - İstanbul
Gökçe Gökçen - İzmir
İsmail Atakan Ünver - Karaman
Hasan Baltacı - Kastamonu
Veli Ağbaba - Malatya
Bekir Başevirgen - Manisa
Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu - Manisa
Cumhur Uzun - Muğla
Süreyya Öneş Derici - Muğla
Seyit Torun - Ordu
Asu Kaya - Osmaniye
Ulaş Karasu - Sivas

Parti Meclisi üyeleri

Candan Yüceer
Pınar Uzun
Erbil Aydınlık
Sevgi Kılıç

Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi

Gülşah Deniz Atalar

Eski Milletvekilleri

Alpay Antmen
Baha Ünlü
Kadir Gökmen Öğüt
İrfan Kaplan
Çetin Arık
Ahmet Kaya
Nurettin Demir
Faruk Sarıaslan

Sorumluluk Alıyorum

"CHP'deki değişim ülkedeki değişim için ön koşuldur. Çağrımız tüm üyelerimize tüm seçmenlerimizedir. CHP değişirse Türkiye değişir" ifadeleri ile partililerden destek isteyen Özel'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: "Toplumsal talep ve ihtiyaçların aksine parti yönetimi yenilginin nedenlerini araştırmadı. Alınan sonuca bahaneler üretti, yenilginin siyasi sorumluluğunu üstlenmedi. Partimizin, seçilecek sıralardan 39 milletvekilini başka partilere vermesi parti vicdanında ve tarihinde unutulmayacak bir hasar bırakmıştır. Hedeflediğimiz, değişim emekten, üretimden, çevreden, kadınlardan ve gençlerden yana olacak. Yeni cesaretli ve özgüvenli siyasetimizle hayat bulacak. Partinin lideri, kadrosu ve tüzüğü mutlaka değiştirilmeli. Ülkemizin ve çocuklarımızın hak ettiği bir gelecek için, gençleri partimizin merkezine almak için kadınların etkin olacağı siyaset tarzını güvence altına almak için, sağlık hizmetlerinden herkesin eşit yararlanması için, parti içi iktidarı kazanmak için değil, CHP Genel Başkanlığı'na adaylığımı ilan ediyorum."
(Haber Merkezi)
51813_wysiwyg_48646_1.webp

Paylaş