havadurum

Çanakkale'de Sahte Kök Hücre Operasyonu: 3 Tutuklama!

Çanakkale'de yapılan kök hücre dolandırıcılığı operasyonunda 3 tutuklama gerçekleşti.

886

Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi, kök hücre dolandırıcılığı operasyonunda önemli bir adım attı. Gerçekleştirilen operasyon kapsamında, kök hücre uygulamalarında kullanılan ve piyasa değeri 200 TL olan kitleri 20 bin ile 100 bin TL arasında satan şüphelilerin peşine düşüldü.

Teknik Takip Sonucu: Fahiş Fiyatlar Ortaya Çıktı

Polis ekiplerinin titizlikle yürüttüğü teknik takip sonucunda, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Hastanesi'nde Ortopedi ve Travmatoloji bölümünde tedavi gören yaklaşık 60 hastaya, piyasadan 200 liraya temin edilen kök hücre uygulamasında kullanılan kitlerin fahiş fiyatlarla satıldığı tespit edildi.

Gözaltına Alınan Şüpheliler ve Tutuklamalar

Operasyon çerçevesinde H.Y.E. ve T.K. isimli doktorlar ile medikal firma sahibi Ö.Ç. ve firma çalışanları B.C.T. ve Y.C.İ. gözaltına alındı. Emniyet tarafından yapılan işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Ö.Ç., B.C.T. ve Y.C.İ. 'dolandırıcılık' ve 'icbar suretiyle irtikap' suçlarından tutuklanırken, Prof. Dr. H.Y.E. ile Doç. Dr. T.K. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

(İHA)
Paylaş