havadurum

Çanakkale’de İstihdam ve Mesleki Eğitim Toplantısı Düzenlendi

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş başkanlığında, istihdam ve mesleki eğitim konularının görüşüldüğü toplantı ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi’nde yapıldı.

765

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş başkanlığında, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Kongre ve Fuar Merkezi’nde İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, 2023 yılı işgücü piyasası araştırma raporu, 2024 yılı eğitim programı, meslek tanıtım günleri, kariyer günleri ve engelli projeleri gibi konular ele alındı.

Toplantıya Katılanlar

Toplantıya, ÇTSO Sayman Üyesi Turgay Kılıç, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet İrfan Mutluay, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Celil Sezgin, ÇOMÜ Biga İİBF Dekanı Prof. Dr. Bünyamin Bacak, İl Milli Eğitim Müdürü Ferhat Yılmaz, İŞKUR İl Müdürü Mehmet Uğur Yavuz, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Ferhat Güvel, Ticaret İl Müdürü Hakan Tuncerli, ÇESOB Başkanı Selahattin İş, Sakatlar Konfederasyonu Temsilcisi M. İsmet Gökçek, HAK-İŞ Temsilcisi Adnan Tatlı, KADEM İl Temsilcisi Özlem Çalışkan Atıcı, TÜRK-İŞ Temsilcisi Hakan Baytur ve Çanakkale TSO Genel Sekreteri Sema Sandal ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Toplantıda Görüşülen Konular

Toplantıda, 2023 yılı işgücü piyasası araştırma raporunun kurula sunulması, 2024 yılı eğitim programının belirlenmesi, İŞKUR koordinasyonunda yürütülen mesleki bilgi, rehberlik ve danışmanlık hizmetleri alt çalışma grubunun 2024 yılı için planladığı meslek tanıtım günleri ve kariyer günleri faaliyetlerinin planlanması, engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezalarını kullanmaya yetkili komisyonun onayına sunulacak engelli projelerinin değerlendirilmesi gibi konular görüşüldü.

Toplantının Sonu

Toplantı, 2023 Ocak-Aralık dönemlerine ait denetim raporlarının kurula sunulmasının ardından, kurum ve kuruluş temsilcilerinin görüş ve önerileri ile sona erdi. Toplantıda, istihdam ve mesleki eğitim alanında Çanakkale’de yürütülen çalışmaların değerlendirilmesi ve geliştirilmesi için fikir alışverişinde bulunuldu.

(ESRA GÜLLER)
Paylaş