havadurum

Çanakkale'de "İşe Doğru" Europass CV Yarışması" yapılacak

ÇOMÜ ve Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü işbirliğinde "İşe Doğru" Europass CV Yarışması" yapılması yapılacak.

1725

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nde okuyan öğrencilerin Europass'tan etkili ve de verimli bir şekilde faydalanabilmeleri için; Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi arasında "İşe Doğru" Europass CV Yarışması" yapılması amacıyla İşbirliği Protokolü düzenlendi. Söz konusu protokol Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Mehmet Uğur Yavuz ve ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. R. Cüneyt Erenoğlu'nun katıldığı tören ile imzalandı. Söz konusu yarışma Çanakkale Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü'nce organize edilecek olup, üç aşamalı bir eleme sistemine tabi olacaktır. Yarışma sonunda bölüm, fakülte ve de üniversite birincisi belirlenecek.

Merkezi bilgi kaynakları ve web tabanlı araçlar sunuyor

Europass; Avrupa Birliğinin hayat boyu öğrenmeyi desteklemeye, iş gücünün niteliğini ve verimliliğini artırılmaya yönelik politikaları doğrultusunda ortaya çıkan ve Avrupa Komisyonu tarafından yönetilen, kariyer yönetimini ve yaşam boyu öğrenmeyi destekleyen çevrimiçi bir platform olan, bireylere faydalanabilecekleri merkezi bilgi kaynakları ve web tabanlı araçlar sunuyor. Tamamen ücretsiz olan Europass platformunu kullanan bireyler, becerini ve yeterliliklerini daha etkili şekilde sergileyebilmekte, Avrupa eğitim ve iş fırsatlarına daha kolay erişebiliyor. Avrupa ülkelerinde yaygın olarak kullanılan Europass, ücretsiz ve herkesin kullanımına açık olup, 29 dilde hizmet sağlıyor.

(Atilla Akın)


Paylaş