havadurum

Çanakkale dahil 9 ilde yasak!

9 ilde valilik ve il emniyet müdürlükleri, bayramın birinci günü sabah 05.00'e kadar 'kamyon, tanker ve çekicilere' trafik yasağı getirildi. İşte o kentler…

829

Çanakkale’de Kurban Bayramı tatili ile eğitim-öğretim döneminin sona ermesi aynı döneme rastlaması nedeniyle trafik yoğunluğunun olumsuz etkilerini en aza indirmek ve ölümlü/yaralanmalı trafik kazalarını engellemek amacıyla kamyon, çekici ve tanker cinsi araçların merkezden İzmir istikametine geçişlerine yasak getirdi. Yasak kararı 9 ilde uygulanacak.

Çanakkale Valiliği’nden açıklama geldi

Çanakkale Valiliğinden yapılan açıklamada, "2024 yılı Kurban Bayramı tatili ile eğitim-öğretim döneminin sona ermesi aynı döneme rastlaması nedeniyle 14-15 Haziran 2024 tarihlerinde taşıt trafiği büyük oranda yoğunlaşabileceğinden trafik yoğunluğunun olumsuz etkilerini en aza indirmek ve ölümlü/yaralanmalı trafik kazalarını engellemek amacıyla trafik tedbirleri ile ilgili alınan Genel Emir kapsamında; kamyon, çekici ve tanker cinsi araçların arada kalan girişler dahil 14 Haziran 2024 Cuma günü saat 06.00' dan itibaren 16 Haziran 2024 Pazartesi günü saat 05.00' e kadar D-550 karayolunda Çanakkale ili sınırları içinde seyirlerinin 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesi gereğince yasaklanmasına, ancak trafik tedarik süreçlerinin aksamaması için; yaş sebze/meyve, süt ve süt ürünleri gibi bozulabilir gıdalar, dondurulmuş gıdalar, canlı ve kesme çiçek, ilaç, tıbbi malzeme, posta/süreli yayın, kurbanlık ile akaryakıt taşıyan kamyon, çekici ve tanker cinsi taşıtların öncelikle ana arterler haricindeki güzergahlarda, zorunluluk halinde ise ana arterler üzerinde en az süreyle bulunacak şekilde istisnai olarak seyirlerine izin verilmesine karar verilmiştir" denildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü’nden açıklama

Ankara Emniyet Müdürlüğü, kazaların önlenmesi amacıyla kamyon, çekici ve tanker cinsi araçların 14 Haziran saat 06.00'dan 16 Haziran saat 05.00'a kadar bazı yolları kullanamayacağını duyurdu.

Bursa’dan açıklama geldi

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, bayramda yaşanabilecek kaza ve trafik yoğunluğunu önlemek için 'kamyon, çekici ve tanker' geçişlerine 2 gün boyunca izin verilmeyeceğini açıkladı.

Kocaeli’nden açıklama;

Kocaeli Valiliği, Kurban Bayramı tatiline çıkanların oluşturması beklenen araç yoğunluğu nedeniyle kamyon, çekici ve tanker cinsi araçların 14 Haziran saat 06.00'dan, 16 Haziran saat 05.00'e kadar trafiğe çıkmalarını yasakladı.

Sakarya’dan açıklama;

Sakarya Valiliği, bayram ve okullardaki tatil sebebiyle trafikte yaşanabilecek olumsuz durumlara engel olmak gayesiyle kamyon, tanker ve çekici cinsi araçlara 48 saatlik seyir yasağı getirdi. İlgili yasak 14 Haziran Cuma günü saat 06.00’dan itibaren, 16 Haziran Pazar günü saat 5.00’e kadar uygulanacak.

Kastamonu’dan açıklama

Kastamonu’da alınan Kurban Bayramları tedbirleri çerçevesinde, D100 Karayolu’nun Kastamonu geçişinde bugünden itibaren, 16 Haziran Pazar günü saat 05.00’e kadar kamyon, çekici ve tankerlerin geçişine izin verilmeyecek.

Karabük’ten açıklama;

Karabük Valiliği, bayram ve okullardaki tatil sebebiyle trafikte yaşanabilecek olumsuz durumlara engel olmak gayesiyle kamyon, tanker ve çekici cinsi araçlara 24 saatlik seyir yasağı getirdi.

Bilecik’ten açıklama;

Bilecik Valisi Şefik Aygöl, 14 Haziran Cuma günü saat 06.00’dan 16 haziran Pazar günü saat 05.00’a kadar D-650-03 Devlet Karayolu Sakarya, Bilecik, Kütahya istikametinde kamyon, çekici ve tanker cinsi araçların arada kalan girişler dahil seyirlerine izin verilmeyeceğini söyledi.

Yalova’dan açıklama

Yalova Valiliği tarafından Kurban Bayramı tatili nedeniyle karayolu ve otoyollarda yoğunluğu azaltmak adına kamyon, çekici ve tankerlerin trafiğe çıkışları yasaklandı. Yasak, 14 Haziran 2024 Cuma günü saat 06.00'den itibaren 16 Haziran 2024 Pazar günü saat 05.00'e kadar sürecek.

(ESRA GÜLLER)
Paylaş