havadurum

Çanakkale Can Erenler Derneği, Turan'ı ziyaret etti

İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, Ankara gezisi düzenleyen Çanakkale Can Erenler Derneği Başkanı Mustafa Erol ve dernek gençlerini Bakanlık’ta ağırladı. Turan, gençlere Türkiye’nin sorunlu bir coğrafyada nasıl birlik ve beraberliğini koruduğunu anlattı.

775

İçişleri Bakan Yardımcısı Bülent Turan, Çanakkale Can Erenler Derneği Başkanı Mustafa Erol ve beraberindeki gençleri ağırladı.

Turan, “Ülkemizin kuzeyinde Rusya ve Ukrayna büyük kriz yaşıyorlar. Ülkemizin güneyine bakıyorsunuz, Irak ve Suriye’de devlet otoritesi yok oldu ve bölündüler. Türkiye hala kendi iddiasını ortaya koyabiliyorsa, bunun en büyük sebebi 85 milyonun farklı anlayışlara rağmen beraberliğini ortaya koyabilmesidir.” dedi.

"Türk bayrağı altında beraber yaşıyoruz"

Turan, Türkiye’nin demokratik ortamının önemine de vurgu yaptı. “İnsanlar kendilerini ifade edemeseler, ben aleviyim, ben sünniyim, ben şu ya da bu partidenim diyemese, herkes kendisine ait kültürü, yaklaşımı, dini anlayışı ifade edemezse bunun farklı yansımaları olur. Türkiye şükür bunları aştı. Ne olursa olsun, Türk bayrağı altında beraber yaşıyoruz ve bundan daha kıymetli bir şey yoktur.” diye konuştu.

Turan, Hacı Bektaş Kültür Başkanlığı organizesiyle Ankara’ya gelen Çanakkale Can Erenler Derneği Başkanı Mustafa Erol ve dernek gençlerine teşekkür etti. Turan, gençlerin ülkenin geleceği olduğunu ve kendilerine güvendiğini söyledi.

(HABER MERKEZİ)
Paylaş