DOLAR 28.9298 %0.10
EURO 31.2222 %-0.18
G.ALTIN 1883.6065 %0.47
BITCOIN 43996.86 %0.52
ETHERIUM 2267.1728 %0.09
BIST100 7855.06 %0.11
havadurum

Çanakkale Belediye Meclisi'nde istifa

28 Ekim Cumartesi günü Çanakkale Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayan Av Erdal Gezen, yapılan Belediye Meclisi CHP Grup Toplantısı'nda, belediye başkan aday adaylığı sürecinin başlaması nedeniyle Çanakkale Belediye Meclisi Grup Başkan Vekilliği görevinden ayrıldığını açıkladı.

927

Geçtiğimiz Cumartesi günü Çanakkale Belediye Başkan Aday Adalığını açıklayan Av Erdal Gezen, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, CHP İl Başkanı Levent Gürbüz, Merkez İlçe Başkanı Can Ergun ve belediye meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen Belediye Meclisi CHP Grup Toplantısı'nda Çanakkale Belediye Meclisi Grup Başkan Vekilliği görevinden ayrıldığını açıklayarak; "Belediye başkan aday adaylığı süreci başlayınca siyasi etik ve kendi değerlerim üzerine mevcut olan grup başkan vekilliği görevimden ayrılmam gerektiğini düşündüm" şeklinde konuştu.

"Bu süreci başarıyla tamamladığımı düşünüyorum"

Gazetemiz Çanakkale OLAY Gazetesi'ne özel açıklamalarda bulunan Av. Erdal Gezen Belediye Meclisi Grup Başkan Vekilliği görevinden ayrıldığını dile getirerek; "28 Ekim Cumartesi günü merkez ilçe başkanlığımızda Çanakkale Belediye Başkan Aday Adaylığı konusundaki irademi ortaya koydum. Çanakkale Belediye Meclisi'nde yaklaşık olarak 4 buçuk yıldır Belediye Meclis Üyesi ve örgütümün vermiş olduğu yetkiye bağlı olarak grup başkan vekili olarak görev yaptım. Bu süreci başarıyla tamamladığımı düşünüyorum fakat belediye başkan aday adaylığı süreci başlayınca siyasi etik ve kendi değerlerim üzerine mevcut olan grup başkan vekilliği görevimden ayrılmam gerektiğini düşündüm" ifadelerini kullandı.

"Olumlu karşılandı ve hak verildi"

Adaylık açıklamasının ardından aday olacak olan diğer kişilere karşı haksız bir rekabet durumunun oluşmaması için böyle bir karar aldığını belirten Gezen; "Benim adaylığımı açıklamamın ardından partimiz içerisinde başka arkadaşlarımızın belediye başkan aday adaylığını açıklamaları halinde, özellikle belediye meclisinde grup başkan vekili olarak söz almam ve konuşma yapmam boyutunda farklı anlayışlar olabilir, diğer adaylara karşı haksız rekabet durumunun oluşmaması konusunda kendime göre bir değerlendirme yaptım, bunu grubumla paylaştım, son derece olumlu karşılandı ve hak verildi. Başta il, ilçe ve belediye başkanımız olmak üzere şahsıma teşekkür ettiler. Bu konuda kendi içerimizde başka bir vekil arkadaşımızın seçilmesi için değerlendirme yaptık, ayrılma nedenim budur, özel başka bir nedeni yoktur. Sadece grup başkan vekilliği görevinden ayrılma nedenim; belediye başkan aday adaylığı sürecimin başlamasıdır" dedi.


Paylaş