DOLAR 28.9262 %0.09
EURO 31.2315 %-0.15
G.ALTIN 1885.8651 %0.59
BITCOIN 44037.1347 %0.61
ETHERIUM 2283.2399 %0.80
BIST100 7855.06 %0.09
havadurum

Çanakkale AFAD Müdürü İbrahim Tarı, ÇTSO’yu ziyaret etti

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Semizoğlu, Çanakkale AFAD Müdürü İbrahim Tarı ile bir araya gelerek afetlere karşı alınması gereken tedbirleri konuştu.

504

Çanakkale İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü İbrahim Tarı, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu’nu ziyaret ederek, afetlere karşı alınması gereken tedbirleri değerlendirdi. Ziyarette, 06 Şubat depreminde Çanakkale’nin yardım konusunda en önce organize olan illerden biri olduğu, Sarıçay’ın ıslahının gerekliliği ve Devlet Hastanesine ulaşım yolunda yaşanabilecek sıkıntılar gibi konular ele alındı.

Çanakkale riskli bir bölgede

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, ziyaret ile ilgili yaptığı açıklamada, “AFAD Kurumunun ne denli önemli ve etkili, ne denli hassasiyet ve donanım gerektiren bir kurum olduğunu yakın zamanda yaşadığımız afetler ile bir kez daha tecrübe ettik. 06 Şubat depreminde İlimiz yardım konusunda en önce organize olan illerden biri oldu. Sayın Valimiz koordinatörlüğünde AFAD Kurumumuz olağanüstü bir çaba sarf etti ve tüm kurumlarla işbirliği içinde yaraların sarılmasına katkıda bulundular. Afetler gelmeden, alınması gereken tedbirleri Sayın Müdürümüz ile değerlendirdik. Depremler kaçınılmaz bir gerçek ve Çanakkale riskli bir bölgede. Geçmişte kötü bir sel felaketi yaşandığını da biliyoruz. Sarıçay’ın ıslahının gerekliliği, bir afet durumunda Devlet Hastanesine ulaşım yolunda yaşanacak sıkıntılar hakkında görüşlerimi Sayın Tarı’ya ilettim.” dedi.

Bursa ve İstanbul tecrübesi

Çanakkale AFAD Müdürü İbrahim Tarı ise, Bursa ve İstanbul gibi büyükşehirlerde de görev yapmış tecrübeli bir bürokrat olduğunu belirterek, “Çanakkale’de afetlere karşı hazır olmak için çalışmalarımız devam ediyor. Özellikle deprem konusunda bilinçli olmak çok önemli. Deprem anında ve sonrasında yapılması gerekenler konusunda vatandaşlarımızı bilgilendirmeye devam ediyoruz. ÇTSO Başkanımız Sayın Semizoğlu’nun da dile getirdiği gibi Sarıçay’ın ıslahı ve Devlet Hastanesine ulaşım yolunun iyileştirilmesi gibi projelerin hayata geçirilmesi için ilgili kurumlarla işbirliği içindeyiz.” diye konuştu.

Ziyaret sonunda, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Çanakkale AFAD Müdürü İbrahim Tarı’ya teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar diledi.

(Şerife Turhanlı)

Paylaş