havadurum

Çan’da 100 kişi sokak hayvanlarına mama dağıttı

Çanakkale’nin Çan ilçesinde gönüllülerden oluşan bir ekip, sokak hayvanları için 1000 ayrı noktaya mama dağıtımı yaptı. Siyasiler ve esnaflar da 100 kişinin katıldığı projeye destek verdi.

1133

Çan ilçesinde sokak hayvanlarına yönelik bir sevgi ve dayanışma örneği sergilendi. RA PATİ adlı gönüllü grup, genç sanatçılar Rabia Yumuşak ve Abdurrahman Tutar’ın önderliğinde 100 kişi toplayarak, 1000 ayrı noktaya kedi ve köpek maması dağıttı. Bir kap mama, bir kap su, çok fazla sevgi sloganıyla yola çıkan ekip, sokaklarda yaşayan can dostlarını mutlu etti.

Çan’da sokak hayvanları için mama dağıtımı yapan gönüllü grup, siyasiler ve esnafların da desteğini aldı. Ra Pati Gönüllüler kurucularından Rabia Yumuşak’a plaket verildi.

Beslenme noktaları belirlendi

Çan’da yaşayan sahipsiz hayvanların gıda ihtiyacını karşılamak amacıyla Ra Pati gönüllüleri tarafından beslenme noktaları belirlendi. Gönüllüler, sokaklardaki sahipsiz hayvanların beslenmesi için sokak sokak gezip canlarla buluştular. Mama dağıtımı, Çan’ın 7 mahallesinde sokak hayvanları için gönüllü olan hayvanseverlerle yapıldı.

Siyasilerden destek

Mama dağıtımına katılan ve destek olan siyasiler de oldu. Ak Parti Belediye Başkan Adayı Ersin Çetin ve yönetimi, mamaların paketlenmesinde bizzat gönüllü olarak destekte bulundular. Zafer Partisi Belediye Başkan Adayı Emel Arslan da katılım sağladı. Destek olan siyasiler arasında MHP 1. Sıra İl Genel Meclis Adayı Halil Turhan da vardı.

Esnaflar da destek verdi

Mama dağıtımına destek veren esnaflar da unutulmadı. Mavi Cafe, Mehmet Güngör Veteriner, Ataol Otel, Adıyaman Çiğköfte Çan Şubesi, Güngör İnşaat, Ra Pati, Artu Media, Morris Sanat, Ra Tattoo, Ra Organizasyon ve Sahne Sanatlari ve Gönüllüler, bu güzel projeden desteklerini eksik etmediler. Ra Pati Gönüllüler kurucularından Rabia Yumuşak’a Artu Medya’dan Umut Sever ve Morris Sanattan Mehmet Berat Yavuz plaket verdi.

(HABER MERKEZİ)
Paylaş