havadurum

"Bu topraklar daha büyük zulüm görmedi"

Şubat ayından bu yana tutuklu bulunan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, tahliye oldu. Başkan Çetin, "Bu topraklar daha büyük zulüm görmedi" dedi. Davul zurna ile karşılanan Çetin, Eceabat Belediye Başkanı Saim Zileli ile karşılıklı oynadı.

499
Gökçeada'da rüşvet aldığı iddiasıyla hakkında yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan, İçişleri Bakanlığı kararıyla da geçici olarak görevinden uzaklaştırılan Belediye Başkanı Ünal Çetin, serbest bırakıldı. Adli kontrol şartıyla serbest bırakılan Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin'i, Çanakkale E Tipi Kapalı Cezaevi önünde Eceabat Belediye Başkanı Saim Zileli, İyi Parti Merkez İlçe Başkanı Necati Gapran ile İyi Partililer karşıladı. 5,5 aydır cezaevinde olan Başkan Çetin, ailesi ve sevenleri ile hasret giderdi. Davul zurna ile karşılanan Başkan Ünal Çetin, Eceabat Belediye Başkanı Saim Zileli ile karşılıklı oynayarak tahliyesini kutladı.

"Sadece Gökçeada'ya değil, tüm Çanakkale'ye hizmet edeceğiz"
Tutukluluk sürecinde yanında duran herkese teşekkür eden Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin, Cezaevi önünde yaptığı açıklamasında, "253 bin şehit veren bu topraklar, o tarihten bu yana böyle bir zulüm görmedi. Çok acımasızca, insafsızca ve haksızca, 5 buçuk aydır tutuklu bulunmaktaydım. Bugün itibariyle tahliye edildim. Bu davanın sonucunda, bizi sevenler kesinlikle şundan emin olsunlar, kesinlikle ve kati suretle beraat edeceğim. 5,5 aydır ailemden uzağım. Bugün onlarla buluşup keyifli bir gün geçireceğim. Ondan sonra sadece Gökçeada'ya değil, Çanakkale'nin tamamına hizmet vermeye devam edeceğiz. Bundan kimsenin endişesi olmasın" dedi

"Haksız ve hukuksuz bir tutuklamanın sonuna geldik"
Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin'in Avukatlarından Eşref Varol ise, Hukuksuz, haksız bir tutuklama sürecinin sonuna geldikleri için mutlu olduklarını dile getirdi. Varol, "Bugüne gelene kadar çok uzun ve meşakkatli bir yoldan geçtik. Örnek olaylarda bu kadar uzun süreli bir tutuklama olmuyor. Ne yazık ki, ilk tutuklama kararı çıktığı günden itibaren gelen hiçbir delil olmamasına rağmen, dosyaya yeni bir belge dahi sunulamamasına rağmen, tüm itirazlarımız reddedildi. Çok uzun ve haksız bir şekilde tutuklu kalındı. Bugün için önemli olan haksız bir tutuklamaya son verilmiş olmasıdır" dedi.
(Seçkin Sağlam)
Paylaş